Data publikacji: 18 listopada 2017
Data aktualizacji: 17 marca 2019

Zastanawiałeś się kiedyś co można robić w weekend, aby poprawić jakość swojego życia? Wielu z nas przesiaduje ten czas przed telewizorem lub komputerem, bo chcemy „odpocząć”. Odpoczynek nie musi być jednak bezproduktywny. Odpoczywać można na różne sposoby, łącząc przyjemne z pożytecznym. Odkrycie to żadne, więc przejdźmy od razu do sedna.

Oto 8 rzeczy, które ludzie sukcesu robią w weekend. 

Znajdują czas dla rodziny i przyjaciół

Ludzie sukcesu wiedzą, że za ich osiągnięciami nie stoją jedynie oni sami, ale również ich rodzina i przyjaciele.

To właśnie oni dodają nam otuchy w trudnych momentach i motywują, gdy chcemy dać sobie spokój – przynajmniej tak powinno to wyglądać i tak jest u mnie. Jedyne osoby, na które można liczyć w sytuacjach krytycznych, to właśnie rodzina i prawdziwi przyjaciele. Warto znaleźć dla nich trochę czasu, jeśli nie mamy go na co dzień.

Uprawiają sport

Czasami podczas tygodnia ciężko jest ćwiczyć dokładnie według planu. Zlecenia, nauka i życie w biegu może dać mocno popalić. Dlatego, jeśli nie uda nam się zrealizować wszystkich treningów w okresie od poniedziałku do piątku, warto nadrobić zaległości w weekend.

Właśnie wróciłem z biegania, mam za sobą wyczerpującą sesję treningu HIIT i z wielką chęcią piszę ten wpis. Miałem biegać w piątek wieczorem, jednak nie widzę problemu, żeby przełożyć to na następny dzień.

Szlifują swoją pasję

Podobnie jak w przypadku sportu. Każdy z nas ma jakąś pasję. Oczywiście najlepiej, gdyby nasza pasja była naszą pracą, za którą otrzymujemy wynagrodzenie.

Jednak jeśli dopiero się czegoś uczymy, weekend jest idealną porą na to, by posiąść kilka nowych umiejętności, które przydadzą nam się w codziennym życiu i które być może w przyszłości przyniosą nam dodatkowy zastrzyk gotówki. Dla mnie to właśnie mikrofon i gitara jest takim weekendowym przerywnikiem.

Udają się na mały urlop

Mówi się, że przynajmniej raz w roku powinno się polecieć na zasłużone, dwutygodniowe wakacje. Nic nie stoi na przeszkodzie, by weekend wykorzystać jako mały przedsmak wakacyjnego okresu.

Od czasu do czasu warto udać się na basen, do hotelu ze spa lub na snowboard. Przyjemny odpoczynek od codziennej szarości może być znakomitym kopem motywacyjnym.

Nadrabiają zaległości w porządkach

Kolejna rzecz, którą zrobiłem w ten weekend. Na drugim blogu poświęciłem temu zagadnieniu osobny wpis.

Ludzie sukcesu dbają o porządek, bo wtedy łatwiej im się pracuje i ich mózg staje się przejrzystszy. Porządek w pokoju to porządek w głowie. Jeśli na biurku masz bałagan, po pokoju walają się stosy ciuchów i nie wiesz już nawet, jaki masz kolor podłogi – poświęć kilka godzin na duże porządki. Zobaczysz, jak wielką zrobi to różnicę w twojej głowie.

Planują

Planowanie to nieodłączna cecha ludzi sukcesu. Nie zarobisz na blogu, jeśli nie wiesz, jak chcesz to zrobić. Nie przebiegniesz kilometra poniżej trzech minut, jeśli nie wiesz, jak chcesz tego dokonać. Musisz mieć plan.

Trzymając się konsekwentnie planu, jesteś w stanie osiągnąć dużo więcej, niż działając bez konkretnie spisanych celów i działań.

Ograniczają internet

Pamiętam pewne wakacje w Hiszpanii, gdzie nie sposób było znaleźć jakieś otwarte punkty WiFi, a nie chciałem korzystać z danych. Przez dwa tygodnie nie widziałem na oczy internetu. To były najspokojniejsze i najwolniejsze dwa tygodnie w moim życiu.

Oczywiście ten punkt nie dla każdego jest wykonalny. Ja dla przykładu mam do zrealizowania kilka zleceń, więc chcąc nie chcąc muszę poświęcić trochę czasu na pracę w weekend. Mimo wszystko ograniczam ją do minimum.

Ludzie sukcesu wiedzą, że trzeba dbać o swój umysł. Codziennie zasypuje nas taka dawka informacji, że nie sposób zwariować.

Medytują

Dlatego też przeciągając poprzedni punkt – warto poświęcić kilka minut na medytację. Wyłączenie mózgu na kilka chwil to świetna sprawa. Pisałem o medytacji już kilka razy na tym blogu, więc można sobie poszukać, korzystając z wyszukiwarki.

Jeśli twoje życie jest pełne nerwów i gonitwy, zdecydowanie powinieneś zacząć medytować.

Artykuł napisany na podstawie danych z Forbes’a

Inne teksty z serii 8 kroków: