Czas na Fryzury męskie 2017. Wpisy tego typu są rzadkością na tym blogu i nie obawiajcie się, nie przejmą góry nad pozostałymi tekstami. Jednak jako, że jest wciąż wiele osób, które czekają na tego typu teksty, co jakiś czas pojawi się coś w tym stylu. Dziś zestawienie pięciu ciekawych fryzur, które są obecnie na topie i będą brylowały na salonach przynajmniej do Grudnia.

fryzury męskie 2017

Fryzury męskie 2017

1. Postrzępiona Wysoka Stójka (High Fade + Textured Quiff)

fryzury męskie 2017

Mój faworyt jeżeli chodzi o ten rok i fryzura w którą celuję. Można uderzyć w różne wersje tej fryzury, na zdjęciu widzimy mniej klasyczną wersję z wycięciem po boku, więc jest to typ bardziej na Bad Boya, równie dobrze można iść w klasykę i zrobić ją bez tego przedziałka.
Fryzurę modelujemy jak widać na fotografii z użyciem suszarki, przód jest postawiony i lekko ukierunkowany do tyłu, dalsza część włosów jest skierowana do przodu. Aby łatwiej ukierunkować nasze włosy, możemy jednocześnie kierować je w odpowiednią stronę podmuchem powietrza z suszarki i “pomagać” sobie lakierem.

Długość włosów: Średnie

Przydatne kosmetyki:
+ pasta do włosów np. got2b Phenomenal
+ lakier średniej mocy

2. Klasyczny Pompadour (Classic Pompadour)

fryzury męskie 2017

Fryzura dobrze już wszystkim znana, Pompadour jest w modzie już od długiego czasu i szybko z niej nie wyjdzie. Włosy są średniej długości, góra jest wysoko, a potem stopniowo następuje spadek. Włosy tej długości nie są trudne do ułożenia, można sobie pomóc pianką, doda ona naszym włosom “mokrego” efektu. Ta fryzura musiała się znaleźć w zestawieniu “fryzury męskie 2017”.

Długość włosów: Średnie

Przydatne kosmetyki:
+ pomada do włosów np. Uppercut
+ lakier średniej mocy
+ pianka do włosów

3. Dwukierunkowy Zaczes (Side Parted Undercut)

fryzury męskie 2017

Tutaj włosy są już nieco dłuższe i fryzura jest trudniejsza w utrzymaniu, potrzebne będę dosyć dobre kosmetyki i trochę czasu. Jak widać nie jest to zwyczajny zaczes w tył, albo zaczes na bok. Przód jest mocno ukierunkowany do tyłu, a dalsza część fryzury jest zczesem w bok, co tworzy ciekawy kontrast. Sam mam podobną fryzurę od 6 miesięcy i jestem zadowolony. Obecnie włosy sięgają mi już do ust, gdy zaczesze się je wzdłuż twarzy. Im dłuższe włosy tym trudniej utrzymać je w górze tak jak na zdjęciu, a całkowicie ulizane nie są moim zdaniem zbyt ładne, chociaż to też zależy od twarzy.

Długość włosów: Długie

Przydatne kosmetyki:
+ pomada do włosów np. Uppercut
+ lakier średniej mocy
+ pianka do włosów

4. Cała Naprzód (Cool Spiky Men’s Haircut For Thick Hair)

fryzury męskie 2017

Tutaj fryzurę modelujemy do przodu, jednocześnie stawiamy włosy dosyć wysoko. Warto przed zdecydowaniem się na ten rodzaj fryzury, sprawdzić czy będzie ona pasować do naszej twarzy, zresztą ten krok warto wykonać przy każdej nowej fryzurze. Myślę, że fryzura jest świetna szczególnie dla młodszych mężczyzn, lubujących się w stylu casualowym.

Długość włosów: Średnie

Przydatne kosmetyki:
+ pasta do włosów np. Uppercut
+ lakier wysokiej mocy

5. Wiking (Long Hair Undercut Viking Chic)

fryzury męskie 2017

A jeśli ktoś dalej jest zafascynowany Ragnarem Lothbrokiem i światem Wikingów, to oczywiście wciąż może sobie zrobić popularnego samuraja lub jak na zdjęciu – kucyk lub kok. Są to włosy bardzo długie, niełatwe w utrzymaniu, ale łatwiejsze w utrzymaniu od zaczesu, ponieważ są związane z tyłu. Nie polecałbym tej fryzury mężczyznom, którzy wyglądają młodo z twarzy i są szczupli. Ta fryzura sprawdzi się świetnie w zestawieniu z brodą, dziarami i dobrą budową ciała.

Długość włosów: Bardzo długie

Przydatne kosmetyki:
+ lakier średniej mocy

UWAGA

Jeśli interesuje cię temat fryzur / mody męskiej, to zapraszam cię do kategorii, która jest poświęcona tej tematyce – MODA MĘSKA

Jeśli to dla ciebie za mało i chcesz więcej szczegółowych porad na temat doboru fryzury oraz ogólnie dbania o wygląd zewnętrzny, możesz dołączyć do mojej zamkniętej grupy na Facebooku


Sklep z kosmetykami do włosów męskich

Grupa FB Współcześni Dżentelmeni