Data publikacji: 10 listopada 2017
Data aktualizacji: 28 marca 2024

Opis na Tindera – jaki ustawić, aby zainteresować jak najwięcej kobiet? To pytanie zadaje sobie pewnie nie jeden mężczyzna. Czy opis na Tinderze ma w ogóle znaczenie? Według badań przeprowadzanych przez śmiałków, którym w życiu najwidoczniej bardzo się nudzi – ma znaczenie. Badania naukowe potwierdzają, że osoby które mają tekst w opisie, mają też czterokrotnie więcej dopasowań. Przejdźmy do konkretów.

Co wpisać w opisie na Tindera? Gotowe opisy dla faceta

Najlepiej jeśli twój opis będzie zwięzły i nieszablonowy. Możesz w nim opisać siebie w kilku słowach, ale zrób to w ciekawy sposób, wzbogać emotikonami i postaraj się unikać nadmiernej powagi i deklaracji.

Marcus z zagranicznej strony tinderseduction.com przeprowadził eksperyment. Stworzył fikcyjny profil modela i dodał bio na Tinderze, które sugerowało, że nie ma on zamiaru wchodzić w poważne relacje i związki. Zgadnij co się stało? W pary zaczęły dodawać go również kobiety, które miały w opisie coś w stylu „nie szukam przygód, jeśli chcesz się zabawić, to zły adres”. Myślisz, że to miało znaczenie? Nie. Kobiety, które twierdziły, że szukają poważnych związków same inicjowały rozmowy z nim i były chętne na spotkanie, mimo, że jego opis wskazywał iż wielkiej miłości z tego nie będzie.

Kobiety nie myślą tak jak my. Kierują się emocjami i nie potrafią racjonalnie wyjaśnić, dlaczego czują pożądanie seksualne do danego mężczyzny. Jeśli mężczyzna się podoba i wygląda jak model – chcą się z nim spotkać. Nawet jeśli podświadomość podpowiada „co ty wyprawiasz, daj spokój, on cię tylko przeleci i zostawi, spójrz na jego opis!”, emocje biorą górę. Kobieta zawsze sobie wytłumaczy, że ona pewnie jest dla tego pana wyjątkowa i ją potraktuje inaczej. Potem gdy jednak przekona się na własnej skórze, że była tylko jedną z wielu, nadal będzie sobie tłumaczyć, że to wszytko wina tego mężczyzny, bo ją uwiódł i zostawił.

opis na tinderze
Świetny pomysł na opis, niestety im więcej osób zacznie go stosować, tym bardziej straci na wartości. / źródło: scoopwhoop

Czy to znaczy, że powinienem dodać podobny opis na Tindera?

To znaczy, że twoje bio na tinderze nie powinno wyglądać tak: „Miły, dobry i przyjazny mężczyzna. Marzę o tym, aby znaleźć tutaj kobietę na całe życie”. Ten opis mimo iż z pozoru wydaje się znakomitym rozwiązaniem, to jest strzałem w kolano. Kobiety nie szukają miłych i przyjaznych mężczyzn, ponieważ są to cechy kobiece. Mężczyzna owszem, może być miły (w pewnym stopniu) i przyjazny (też w pewnym stopniu), ale nie mogą to być jego dominujące cechy charakteru. Aby przyciągać atrakcyjność kobiet, trzeba wykształcić w sobie jak najwięcej cech męskich.

Powinieneś zaprezentować się od strony „jestem zdecydowanym mężczyzną, który twardo stąpa po ziemi”, aniżeli –„jestem białym rycerzem wychowanym przez kobiety i nie wiem jakiego koloru krawat dziś włożyć”. Opis mówi o tobie to, czego nie mówi twoje zdjęcie. Nie pisz tam elaboratów na pięć stron A4. Krótko i na temat, zachowaj jakąś tajemniczość, żeby było o czym rozmawiać. I pamiętaj, że to tylko opis, Tinder rządzi się trochę innymi prawami.

Cytaty i wymagania nie sprawdzają się w opisie na Tinderze

Kobiety uwielbiają wrzucać do bio na tinderze trywialne cytaty, w stylu: „jeśli nie wytrzymujesz ze mną kiedy jestem najgorsza, to nie zasługujesz na mnie kiedy jestem najlepsza” – gdybym był administratorem Tindera, to bym chyba bany rozdawał za takie pomysły. Jako mężczyzna powinieneś wystrzegać się takich kobiet, bo to nic dobrego nie wróży.

Twój opis powinien prezentować szkielet twojej osoby w kilku słowach. „Chcę się trochę zabawić. Uwielbiam deskę zimą i czerwone wino. Lubię odważne kobiety, więc jeśli odezwiesz się sama, masz duży plus na starcie ;)”

Opis na tinderze przykład
appamatix.com

Jeśli korzystasz z portali randkowych, możesz skorzystać również z tych, na których jest mniejsza konkurencja. Przykładowo Erodate i DateNow. Zawsze przyda się działać w kilku miejscach, aby zwiększyć prawdopodobieństwo kolejnych randek.

Nie graj w kobiece gry, bio na tinderze ma zostać neutralne

Niektórzy mają tendencję do atakowania płci przeciwnej w opisie. Bardzo powszechne są sytuacje, gdzie kobieta na wstępie informuje „Mężczyźni poniżej 180 niech nie piszą. Tak mam dziecko I CO Z TEGO?!” – to nie jest zachęcające. Mężczyźni starają się czasami kontratakować i dodają opisy w stylu „Kobiety powyżej 55 kg niech darują sobie pisanie. Miseczka D i wyżej, panie poniżej proszę o nie marnowanie mojego czasu” – niestety nic dobrego z tego nie wychodzi. My jako mężczyźni musimy zachować większy dystans i nie zniżać się do tego poziomu. To naszym zadaniem jest okiełznać emocje kobiet i dać im bezpieczeństwo, dlatego nie powinniśmy bawić się w tego rodzaju gierki. Tym bardziej jeśli nie wiesz jak poderwać dziewczynę – i dopiero zaczynasz, odpuść sobie takie gierki.

Czy opis na Tinderze naprawdę ma jakiekolwiek znaczenie?

Panie nie mają w zwyczaju czytania opisów od mężczyzn nieatrakcyjnych wizualnie. Dopiero mężczyźni wyglądający naprawdę powyżej przeciętnej, zdobywają ten zaszczyt i kobiety często sprawdzają ich bio na tinderze, ponieważ są CIEKAWE. Wygląd to twoja przepustka do dalszej gry. Kobieta jest CIEKAWA tego, co kryje się pod tak świetnie wyglądającym mężczyzną. Ona widząc cię na zdjęciu, już powinna mieć w głowie scenariusze, jak będzie wyglądała wasza znajomość.

Niestety Tinder działa trochę tak, że jeśli chcesz przebierać w kobietach i mieć ogromny wybór, musisz być przynajmniej w 50% Christianem Greyem. Wtedy możesz być pewny, że kobiety zaczną się tobą interesować. One tam szukają najlepszego samca w aplikacji, który znajduje się w najbliższych 20 kilometrach i przesunie kciukiem w prawo. Jeśli jesteś w stanie stać się takim samcem – droga wolna, pracuj nad sobą, a panie zaczną się o ciebie bić. Najważniejsza jest muskulatura i odpowiedni wygląd twarzy, którym można manipulować. Powinieneś bardziej niż na opisie skupić się na tym jak prowadzić rozmowę i jakie kierować pytania do dziewczyny, aby interakcja miała dobry finał 🙂

Opis na tinderze
A tutaj już jedna z wiadomości, którą dostałem, gdy używałem Tindera. Wystarczyła dobra muskulatura i niski BF.

Jeśli chciałbyś zobaczyć o wiele więcej takich przykładów rozmów, a twoim celem jest umawianie się z pięknymi kobietami, przeczytaj mój poradnik – Tinder. To ponad 100 stron informacji, sekretnych porad i zdjęć rozmów. Zobaczysz jak umawiać się na spotkanie i jak działać na samym spotkaniu, aby osiągnąć sukces. Po zastosowaniu rad w życie i przejrzeniu przykładów podniesiesz swoją skuteczność nawet o 80%.

Przykłady – ciekawych i gotowych opisów na Tinderze

Jeśli potrzebujesz inspiracji, to przygotowałem kilka pomysłów na ciekawy opis. Jeśli spodobałeś się kobiecie i stwierdziła ona, że chce dowiedzieć się o tobie nieco więcej, wtedy najczęściej sprawdzi pozostałe zdjęcia i opis. Twoim opisem możesz albo jeszcze bardziej ją przyciągnąć, albo sprawić, że kobieta jednak zrezygnuje. Chyba, że jesteś naprawdę bardzo atrakcyjny – wtedy raczej się to nie wydarzy.

Jeśli w opisie zawrzesz informacje sugerujące, że nie szukasz nikogo poważnego, wtedy kobieta może zrezygnować. Chyba, że ona również nie szuka nikogo do związku. Tutaj jednak pojawiają się kolejne komplikacje. Okazuje się, że nawet jeśli napiszesz „nie szukam nikogo na stałe, jestem tu dla zabawy” – to i tak będziesz miał pary z kobietami, które w opisie mają „ONS i wszelkie przygody odpadają! Tylko poważne relacje!”. Mogę to potwierdzić, ponieważ przerabiałem takie sytuacje wiele razy. Jak widzisz relacje damsko męskie rządzą się skomplikowanymi prawami.

Opis w stylu – dystans i poczucie humoru – śmieszne opisy

Świetnym pomysłem na opis jest propozycja, którą umieściłem już wyżej. Poniżej jeszcze jeden przykład (możesz go również wykorzystać jako opis na tindera po angielsku):

opis na tindera przykład
vidaselect.com

Dodając opis na Tindera taki jak wyżej pokazujesz, że jesteś naprawdę zabawnym facetem z dystansem. Opis na portalu randkowym powinien pokazywać Twoje dobre strony i umiejętności budowania relacji. Dystans w tych czasach to rzecz, którą ma bardzo mała grupa ludzi. Dlatego warto nad tym pracować i faktycznie zdobyć dystans do samego siebie, a nie tylko „udawać”, że się go ma. Kobieta czytając taki opis myśli:

  • kreatywny,
  • ma poczucie humoru,
  • ma dystans do siebie.

Brzmi nieźle! Gdyby ktoś miał problemy z powyższym opisem i nie rozumiał o co tutaj chodzi to tłumaczę. Jest to technika, którą stosują często wydawcy filmów / gier. Dodają na okładkę nagłówki z gazet i portali. „Najlepszy film tego roku” – IMDB. „Gdybym mógł coś od niego ukraść, ukradłbym uśmiech” – Leonardo DiCaprio.

Niestety im więcej osób zacznie korzystać z tego opisu, tym powszechniejszy się on stanie.

erodate
Szukasz FWB lub ONS? Wypróbuj Erodate!

Przykład opisu – konkrety i emotikony

Opis nie musi być tworem z kosmosu. Jeśli tylko nie robisz z siebie błazna, możesz po prostu skorzystać z jego prawdziwego zastosowania. Dodaj kilka informacji o sobie. Co robisz na co dzień, czy masz jakieś zwierzątko, czy lubisz wino. Dzięki temu możesz potem fajnie to wykorzystać i zaprosić kobietę na randkę. „Okej, a jeśli już mowa o tym winie z opisu, mam kilka ulubionych więc z chęcią poznam twoją opinię. Podaj numer :)”.

opis na tinderze przykład
vidaselect.com / ciekawy opis na tindera, wzbogacony o emotikony.

Tylko nie rozpisuj się nad swoją firmą, nie pisz elaboratów na temat ochrony środowiska. To mają być treściwe, krótkie informacje, najlepiej jednozdaniowe.

W opisie zaskocz swoich odbiorców!

Możesz również użyć pewnej techniki, która ma wzbudzić zaciekawienie u czytającego. Robisz krótki wstęp, w którym piszesz o szokujących faktach na swój temat. Mam dzieci, żonę, ale ile można… szukam rozrywki na boku. W następnym akapicie prostujesz to wszystko i piszesz kilka zdań na swój temat. To wzbudza pewne emocje.

Początkowo czytelnik myśli sobie „co za świnia! Okropny facet”. Następnie jednak szybko zmienia zdanie. Jest to zabieg stosowany często przez różne magazyny lub blogerów. Tak zwany „lead”, który ma zainteresować daną osobę i zmusić do dalszego pogłębiania tematu. Czasami stosowane również w sprzedaży. Inny przykład „Co to jest Tinder? Szukałem aplikacji z przepisami kucharskimi, ale jakoś nie widzę tutaj żadnych dań. Chyba, że można w tym celu kogoś wynająć?”

opis na tinderze przykład
vidaselect.com

Co mówią badania naukowe?

Przyznam, że badania (Can Data Science Craft the Perfect Tinder Bio?), które znalazłem nieco mnie zaskoczyły. Zawsze staram się popierać to co piszę jakimiś potwierdzonymi danymi i teraz było nie inaczej. Jednak byłem pewny, że opis ma o wiele mniejsze znaczenie, niż faktycznie ma. Okazuje się, że osoby które mają jakiś tekst w BIO, mają też 4 razy więcej dopasowań, aniżeli osoby z pustym opisem. Dla mnie to naprawdę interesujące wyniki, które jasno wskazują, że jeśli wyglądasz przynajmniej powyżej przeciętnej i masz ciekawy opis, to twoje szanse rosną czterokrotnie.

Jakich słów używają w opisie kobiety, a jakich mężczyźni?

Kolejne wyniki znowu są bardzo interesujące, przynajmniej z punktu widzenia socjologa i osoby zajmującej się w pewnym stopniu psychologią. Jak wynika z danych podanych przez displayr.com opis na tindera to kopalnia wiedzy, jeśli chodzi o używane słowa kluczowe i frazy.

słowa używane w opisie na tinderze
źródło: displayr.com

Okazuje się, że kobiety najczęściej w opisie używają słowa „pies” odnosząc się do swoich zwierzątek. Bardzo wysoko znalazły się podróże, co mnie akurat nie dziwi i wyrażenie „spróbuj”. To jest dosyć interesujące, ponieważ kobiety częściej rzucają mężczyznom wyzwania w opisie. Czują się pewnie, wiedzą, że mają przewagę na takich aplikacjach, dlatego dodają „try me”. Potem mamy koty, zainteresowania, chłopaki – nic ciekawego. Jak wygląda więc przeciętny opis kobiety? Pewnie coś w stylu: „Kocham mojego pieska i to moja jedyna miłość <3 Poza tym kocham też podróże i trochę mniej koty. Jestem wredna, ale sam spróbuj i się przekonaj ;)”.

Natomiast mężczyźni najczęściej używają słowa „randka” co moim zdaniem świadczy bardziej o desperacji. Wiem, że to daleko idące wnioski na podstawie takich danych, ale mężczyźni często piszą w opisie „z chęcią pójdę z tobą na randkę” – tak jak gdyby to nie było wystarczająco oczywiste. Jesteśmy na Tinderze i każdy chce tutaj pójść na randkę. Następnie mamy zwrot „pogadać” – kolejny niezbyt wyszukany przykład. Każdy chce tam pogadać, nie musisz tego pisać. Wysoko jest też „praca”, to akurat nie dziwi, ponieważ zaprezentowanie swojego statusu społecznego jest dla mężczyzn mocną kartą. Oczywiście jeśli ten status jest wysoki. Znalazła się też kawa, piwo – wiemy więc, że panowie od razu lecą z grubej rury, już w opisie proponując wyjście na kawę. Przeciętny opis mężczyzny, wygląda prawdopodobnie tak: „Jestem tutaj, aby umówić się z tobą na randkę 🙂 Na początku możemy oczywiście trochę pogadać i się lepiej poznać. Potem możemy pójść na kawę albo piwo. Poza tym – adwokat, wegetarianin.”

Nie chcę być sceptykiem i marudą, ale biorąc pod uwagę powyższe dane, to raczej ani kobiety na Tinderze nie są zbyt interesujące, ani mężczyźni.

Najczęściej używane emotikony

Kolejne ciekawe wnioski płyną z opisów na tinderze. Okazuje się, że ponad 44% profili zawiera w opisie emotikony. Poniżej lista najczęściej używanych. Samolot na pierwszym miejscu, niech zgadnę – to te kobiety co lubią podróżować?

emotikony w opisie na tinderze
źródło: displayr.com

Resztę możecie ocenić sami, nie ma sensu abym rozwodził się nad każdą emotikoną z osobna. Możemy jednak stwierdzić, że częściej wybierają tam wino niż kawę, aczkolwiek kawa wciąż jest w czołówce.

Jaką długość powinien mieć opis na Tinderze? Nie przesadzaj z długością opisu!

długość opisu na tinderze

Zaskoczeniem może być dla Ciebie fakt, że wielu ludzi używa w opisie na Tinderze równe 0 słów.  To potwierdza zasadę, że wiele osób po prostu zakłada konto i dodaje kilka zdjęć – to wszystko. Możesz więc poprzez opis się wyróżnić – zawsze lepszy rydz niż nic. Na wykresie widać również, że sporo osób używa 50 słów a niektórzy nawet 100. Moim zdaniem to za dużo. Opis powinien być treściwy. W dzisiejszym świecie nie mamy czasu na zrobienie porządnego śniadania, a co dopiero na czytanie głupich opisów w aplikacji randkowej (w momencie parowania).

Sama liczba możliwości wyboru, jakie ludzie mają na Tinderze, oznacza, że zakres uwagi jest bardzo niski. 23% profili na Tinderze nie zawierało żadnych słów w swoim bio, a ponad 60% profili zawierało 30 słów lub mniej. Cokolwiek masz do powiedzenia, prawdopodobnie powinieneś przekazać to zwięźle. Ale nie zapomnij o wcześniejszej statystyce – osoby z tekstem w biografii miały cztery razy więcej dopasowań.

Opis nie jest tak istotny, jak wygląd

Zanim odbędzie się twoja pierwsza randka z internetu, minie trochę czasu. Szczególnie, jeśli nie wyglądasz jak model fitness. To powinno być zrozumiałe, jednak zauważyłem, że niektórzy mają problem z przełknięciem tej pigułki. Niby gdzieś tam z tyłu głowy wiedzą, że to prawda, ale nie chcą tego przyznać. No bo jak to? Wygląd na pewno się nie liczy! Kobiety same mówią, że liczy się charakter. Niestety kobiety mówią jedno, a myślą kompletnie co innego. Nad wyglądem trzeba pracować. Jeśli chcesz dobrze sobie radzić na portalach randkowych, to musisz też odpowiednio dobrze wyglądać. Musisz kupić karnet na siłownię, przeczytać moje artykuły na temat diety iifym oraz budowania masy mięśniowej i kompleksowo wziąć się do pracy. Nie musisz wyglądać jak Brad Pitt, po prostu bądź najlepszą wersją siebie pod tym względem.

Wiem, że to nie jest łatwe, ponieważ budowanie masy mięśniowej i praca nad wyglądem to nie jest dzień roboty. To praca na długie miesiące. Jednak im szybciej nauczysz się, że w życiu nie ma nic za darmo, tym lepiej. Kto ma wytrwałość – będzie miał co zechce. Warto się tym kierować, takie myślenie bardzo się w życiu opłaca.

Mój e-book, który Ci pomoże

Zachęcam cię do przeczytania poradnika atrakcyjności zewnętrznej – Looksmaxing – na temat poprawy wyglądu, który znacząco może pomóc ci w stawaniu się „Chadem”. Jeśli chcesz na własnej skórze przekonać się jak to jest, to na pewno nie zaszkodzi, gdy go przeczytasz i rady wdrożysz w życie. Opisałem tam wszystko co wiem i masz pewność, że sam przeszedłem tę drogę.

Gdy już zaczniesz osiągać pierwsze sukcesy odezwij się w komentarzu. Możesz również pisać, jeśli masz jakieś pytania – z chęcią odpowiem i udzielę pomocnej rady, jeśli tylko będę mógł. Pamiętaj, że sam opis na Tindera, jeszcze nikomu nie dał 100% skuteczności. Jest to jeden z czynników, ale nie podstawa.

Jeśli już wiesz jaki ustawić opis, możesz zainteresować się tym wpisem – jak zacząć rozmowę na Tinderze. Na moim blogu znajdziesz wiele artykułów na temat Tindera i innych aplikacji randkowych.

Sprawdź również mój film na YouTube, dotyczący zagadywania na Tinderze. Będę bardzo wdzięczny za zostawienie subskrypcji, jeśli materiał ci się podoba.

*


SEKCJA FAQ

Jak długi powinien być opis na Tinderze?

Opis powinien być treściwy. Ludzie nie lubią tracić czasu na czytanie poematów w opisach. Wykorzystaj opis, aby opisać siebie w kilku słowach lub zdaniach. Możesz użyć emotikon.

Czego nie umieszczać w opisie na Tinderze?

Nie dodawaj zbyt wielu informacji osobistych. Nie pisz, że jesteś tutaj, bo zdradziła Cię EX. Treściwie i konkretnie – tak, aby druga strona miała jakiś punkt zaczepienia przy rozpoczynaniu rozmowy.

Czy opis na Tindera ma znaczenie?

Badania pokazują, że opis ma znaczenie. Nie tak duże jak się wydaje, ale lepiej umieścić dobry opis, niż nie umieszczać go wcale.