Data publikacji: 1 maja 2018
Data aktualizacji: 6 lutego 2024

Pierwsze spotkanie na Tinderze dla wielu panów kojarzy się z dosyć sporym stresem. Często z portali randkowych korzystają osoby, które są introwertykami i nie mają dużego doświadczenia w poznawaniu nowych ludzi. Dlatego niektórzy nawet rezygnują ze spotkania, bo boją się reakcji drugiej strony czy niezręcznej ciszy. Jednak w życiu tak to jest, że sukcesy odnoszą ci, którzy ryzykują. Idąc na randkę z Tindera, ryzyko jest ograniczone do minimum. Prawdopodobnie podobasz się drugiej osobie, więc teraz czas na zademonstrowanie osobowości. Ten artykuł jest dla ciebie, jeśli planujesz umówić się na pierwsze spotkanie, Tinder daje niemal nieograniczone możliwości poznawania nowych osób.

Pierwsze spotkanie Tinder – podstawy

Kiedy używałem Tindera raczej nie traktowałem tego jako aplikacji do tworzenia poważnych związków. Zauważyłem również, że większość kobiet podobnie traktuje ten portal. Więc mam nadzieję, że od początku będziesz spójny z tym, co chcesz tam osiągnąć. Nie ma nic gorszego, niż udawanie, że szukasz poważnych relacji, tylko dlatego, żeby przespać się z dziewczyną. Wiem, że to wydaje się dziwne, ale taka jest prawda. O wiele lepiej wyjdziesz na tym, gdy będziesz spójny.

Więc jeśli szukasz jedno nocnych przygód lub związków FWB – po prostu zademonstruj to na swoim profilu. Zmień poważny opis na Tinderze i nie dodawaj zdjęć, które przedstawiają cię jako męża idealnego. Bądź tym, kim jesteś na co dzień. Kobiety również lubią przygody i luźne relacje, po prostu społeczne zasady nakazują im nie pokazywać, że to lubią. Dlatego twoim zadaniem jest sprawienie, że kobieta będzie wiedziała, o co chodzi w tej relacji, ale jednocześnie nie będzie to oczywiste. Także nie komunikujesz wprost, mówiąc – „chcę seksu”, robisz to, pokazując swoje zachowanie.

Jednak to jest pierwszy scenariusz, ten najczęściej wybierany przez ludzi na Tinderze. Jeśli natomiast szukasz czegoś poważnego, to działasz odwrotnie, chociaż osobiście odradzałbym tego przy korzystaniu z tej aplikacji. Drugą połówkę można poznać wszędzie. W bibliotece, w klubie, na ulicy, w centrum handlowym – gdziekolwiek. Nie będę się już powtarzał, że Tinder to taki wybór ostateczny, albo sposób na nudy. Ciężko poznać tam kogoś ciekawego, zdjęcia często są przerobione i kompletnie nie wiesz czego spodziewać się po drugiej osobie.

Tinder – kiedy zaproponować spotkanie?

Od samego początku powinieneś zastanowić się, jak poprowadzić konwersację. Musisz nauczyć się pisać z dziewczyną i prowadzić rozmowę. Zawsze pomyśl, jak można odpowiedzieć na Twoją wiadomość. Nigdy nie pisz „o niczym”, bo taka rozmowa nigdzie cię nie zaprowadzi. Powinieneś stosować twierdzenia w rozmowie lub jeśli już musisz – zadawać pytania otwarte i cały czas kierować rozmowę do spotkania lub wzięcia numeru / Whatsappa / Instagrama (tego nie polecam, ale może być).

Pokaże Ci przykładową rozmowę jaką poprowadziłem z dziewczyną na Tinderze, która potem podała mi Instagrama. Zauważ, że byłem dosyć bezpośredni – ale jeśli robisz to umiejętnie i jesteś atrakcyjny – to po prostu dziewczyny pozwalają na więcej. Zwróć uwagę na to, jak prowadziłem rozmowę. Nie zadawałem pytań, stosowałem twierdzenia. Nie bałem się pchnąć relacji mocniej do przodu już na samym początku. Jeśli zależy Ci na FWB – ten sposób jest najlepszy.

Poprowadziłem rozmowę do zgarnięcia jakiegoś kontaktu spoza Tindera i tam już umówiłem się na spotkanie.

Tinder kiedy zaproponować spotkanie
Takich rozmów znajdziesz więcej w moim poradniku o Tinderze.

Pierwsze spotkanie z dziewczyną z internetu – gdzie ją zaprosić?

Jeśli już przezwyciężyłeś pierwsze schody i wiesz jak rozpocząć rozmowę na tinderze, to prędzej czy później stanie przed tobą kolejna bariera. Odwieczny problem mężczyzn dotyczy wyboru miejsca na spotkanie. Niestety wciąż nierzadko wybór pada na kino, co jest jednym z gorszych pomysłów. Szanse na poznanie w ten sposób lepiej danej osoby są bliskie zeru. Co najwyżej możecie pogadać chwilę przed seansem, a potem przez dwie godziny siedzicie wpatrzeni w ekran. To naprawdę nie jest dobry pomysł.

Jednym z lepszych pomysłów jest po prostu pójście na piwo do jakiegoś przytulnego pubu. Alkohol zawsze nieco rozluźnia atmosferę i można się lepiej poznać. Wspomniałem, że dobrze wybrać przytulne miejsce. To ważne, ponieważ jeśli pójdziesz do pierwszej lepszej pijalni, gdzie Janusze chleją na potęgę i krzyczą na cały lokal, to twoja randka może szybko się skończyć.

pierwsze spotkanie tinder
„Jego pieniądze, są już moje.”

To tylko pierwsze spotkanie, Tinder to jeszcze nie ślub

Spotykam się czasami z głosami, że pub to oklepane miejsce. No dobrze. Czy to źle? Czy naprawdę uważasz, że lepiej byłoby iść skoczyć ze spadochronem albo przebiec razem maraton? To nie ma znaczenia, że pomysł jest oklepany. Pamiętaj, że jako mężczyzna nie musisz stawać na głowie, aby kobieta zwróciła na ciebie swoją uwagę. To desperacja. Skoro jest chętna, umówiła się, to po prostu weź ją na drinka pogadać. Jak będziesz widział, że jest lepiej, niż przypuszczałeś, to możesz zmienić miejsce na inne, albo iść na bilard.

W serialu How I Met Your Mother, Ted Mosby by zdobyć serce Robin zamawia jej do mieszkania kwartet smyczkowy i mnóstwo kwiatów. Robin mówi: „dlaczego ty musisz zawsze tak poważnie? Dlaczego to musi być od razu kwartet smyczkowy i kwiaty? Dlaczego nie weźmiesz mnie po prostu na Sushi?” – wyciągnij z tego lekcję (sezon 1, odcinek 22 – nie dziękuj).

Jeśli chciałbyś zobaczyć przykłady, jak umawiam się na pierwsze spotkanie na Tinderze, a twoim celem jest spotykanie się z pięknymi kobietami, przeczytaj mój poradnik dotyczący Tindera. To ponad 100 stron informacji, sekretnych porad i zdjęć rozmów. Po zastosowaniu rad w życie i przejrzeniu przykładów podniesiesz swoją skuteczność nawet o 80%.

Pierwsze spotkanie z Tindera – przywitanie

To jest dopiero temat wałkowany, gdzie popadnie. Jak się przywitać? Co powiedzieć? Wręczyć kwiaty? Przytulić? Pocałować? Jeśli zadajesz sobie takie pytania, to prawdopodobnie zbyt poważnie do tego podchodzisz. Wyluzuj, to tylko spotkanie z dziewczyną z Tindera. Nie rozbrajasz bomby, nie jesteś poważnie chory ani nie lecisz w kosmos. Po prostu podejdź z uśmiechem, przytul ją i zaprowadź w jakieś wcześniej upatrzone miejsce.

Nie widzę sensu, aby bardziej rozwodzić się nad tym elementem randki.

Wielu użytkowników poleca portal Erodate, jako portal do poznawania ludzi do relacji niezobowiązujących.

Nie nastawiaj się na fajerwerki

Ten punkt powinien przyswoić sobie każdy mężczyzna i każda kobieta. Pierwsze randki są niesamowite zwykle tylko w filmach romantycznych. W rzeczywistości są normalne, często niezręczne i trochę stresujące. Obie strony kompletnie się nie znają i nie wiedzą, na co mogą sobie pozwolić. Rzadko ktoś ukazuje na pierwszym spotkaniu wszystkie karty swojej osobowości. Raczej wszyscy się pilnują, aby nie palnąć jakiejś głupoty.

Tonowanie swoich oczekiwań jest ważne nie tylko na płaszczyźnie randek. Podobnie jest w biznesie. Jeśli zakładasz firmę i liczysz, że po miesiącu jej prowadzenia będziesz miał 10 tysięcy zysku, to prawdopodobnie bardzo się rozczarujesz. Być może tak bardzo, że postanowisz to wszystko rzucić i dać sobie spokój. Jednak gdybyś podszedł do tego z dystansem i innym nastawieniem, efekty byłyby odmienne. Gdybyś powiedział sobie „okej, przez pierwszy miesiąc, a może nawet dwa nie zarobię niczego, ale to czas, żeby zbierać doświadczenie i pchać ten biznes do przodu”. Wtedy istnieje szansa, że za rok faktycznie te 10 tysięcy zysku byłoby realne.

Pierwsza randka z Tindera to dopiero początek, miej inne opcje!

Zbyt wielkie oczekiwania są powodem wielu rozczarowań. Na sukces pracuje się przez długi czas. Budowanie porozumienia z drugą osobą również trochę trwa. Najlepiej jeśli będziesz miał pod ręką inne opcje. Poważnie, jako mężczyzna zawsze powinieneś mieć wybór. Jeśli tego wyboru nie masz, stajesz się nieatrakcyjnym desperatem. Co więc należy zrobić?

Jeśli korzystasz z portali randkowych, możesz skorzystać również z tych, na których jest mniejsza konkurencja. Przykładowo Erodate i Edarling. Na Edarling musisz wypełnić szczegółowy test osobowości i system dobierze do ciebie najlepsze kobiety.

ERODATE – SZYBKI SEKS

FLIRT – GORĄCE KOBIETY

Pierwsze spotkanie z Tindera – o czym rozmawiać?

To kolejne pytanie, które zadają osoby rzadko chodzące na randki. Pamiętam, że gdy byłem w technikum, to bardzo często szukałem „tematów do rozmów z dziewczyną” i z perspektywy czasu wiem, jak żałosne to było. Musiałem się trochę rozkręcić. Pójść na parę randek. Rzucić na głęboką wodę i dziś rozmawiam z każdym o wszystkim. Nie wszyscy mają naturalnie wysokie umiejętności konwersacyjne. Jeśli ich nie masz, to musisz je w sobie wyrobić.

Jedynie nie warto poruszać tematów nudnych typu praca / studia / były partner. Reszta jest jak najbardziej w porządku. Pamiętaj również, że dziewczyna, z którą jesteś na randce, prawdopodobnie sama pierwsza cię nie pocałuje i nie dotknie. To ty musisz zainicjować dotyk czy pierwszy pocałunek. Jeśli rozmowa się układa, dziewczyna jest rozbawiona, to możesz usiąść obok niej (najlepiej od razu usiąść obok), czasami ją przytulić, dać buziaka – zwykle dzieje się to samo, dlatego nie myśl o tym za dużo.

Dziewczyny również stresuje pierwsze spotkanie z chłopakiem z Internetu, dlatego nie martw się na zapas. Każda strona chce dobrze wypaść i jest to jak najbardziej zrozumiałe, że pojawia się lekki stres. Nawet osoby, które często randkują, przed pierwszym spotkaniem odczuwają lekki niepokój. To właśnie dlatego pierwsze spotkania są takie ekscytujące. Jeśli masz pytania, odezwij się w komentarzu. Pamiętaj, że to dopiero pierwsze spotkanie, Tinder to aplikacja randkowa, którą należy traktować z przymrużeniem oka. Nie nastawiaj się na cuda i po prostu działaj.