Rozpoczęcie rozmowy na Tinderze stanowi dla wielu mężczyzn nie lada wyzwanie. Wielu panów całkowicie rezygnuje z używania aplikacji, ponieważ po kilku nieudanych próbach nie ma już pomysłu na dalsze „otwarcia”. Znam to dobrze z autopsji. Dlatego w dzisiejszym wpisie przedstawię kilka sposobów na to, jak zagadać na Tinderze i zwiększyć swoje szanse na odpowiedź od płci przeciwnej. Artykuł opieram na własnym doświadczeniu oraz badaniach, które znalazłem na innych portalach.

Jak zagadać na portalu randkowym – film

jak-zagadac

 

(Jeśli moje materiały są przydatne, kliknij powyższy przycisk – to nic nie kosztuje, a bardzo mi pomagasz)

Jak zagadać na Tinderze? Jak zacząć rozmowę?

Na samym początku, muszę nadmienić absolutną podstawę aplikacji randkowej, jaką jest Tinder. Otóż jeśli zamierzasz korzystać z Tindera musisz liczyć się z tym, że tam liczy się tylko wygląd. Twój opis, twoje poczucie humoru czy zbieranie znaczków to rzeczy, które schodzą na dalszy plan. Jednak czy to oznacza, że to, co napiszesz do dziewczyny, nie ma znaczenia?

Cóż – i tak i nie. Jeśli wyglądasz jak model z okładki Mens Health – to możesz napisać praktycznie cokolwiek. Potwierdziło to kilka eksperymentów w tym sławny eksperyment klaudiusz, o którym zrobiłem odcinek Psychowacji. Okazuje się, że kobiety są w stanie przymknąć oko na to, co mówi/pisze mężczyzna pod warunkiem, że jest atrakcyjny. Jeśli należysz do mistycznego grona 20% najatrakcyjniejszych samców, to możesz sobie pozwolić na więcej.

Znalezione obrazy dla zapytania markus tinder seduction 10 alpha male

Co napisać w pierwszej wiadomości na Tinderze?

Jeśli wszedłeś tutaj tylko po odpowiedź na pytanie z tematu, to nie marnuję twojego czasu i odpowiadam – zadawaj pytania otwarte. Zakładamy, że nie jesteś modelem fitness. Zakładamy również, że do grona 20% samców alfa jeszcze nie należysz. Pod warunkiem, że wyglądasz normalnie, wciąż masz na tej aplikacji szansę kogoś poznać. Niestety tutaj pojawiają się problemy. Założyłeś konto. Dodałeś najlepsze zdjęcia. Nawet udało ci się zdobyć kilka par. Po dwóch tygodniach masz powiedzmy 14 kandydatek na randkę. Co napisać? Jak zacząć? Pamiętaj, że to jak działa Tinder, zależy od twojej aktywności. Im więcej par przesuwasz i wysyłasz wiadomości – tym lepiej.

Popularnym zwrotem jest zwykłe: „Cześć” – jednak z tym może się nie udać. Kobieta każdego dnia otrzymuje mnóstwo podobnych wiadomości. Dlatego pierwsza wiadomość powinna zawierać jakieś pytanie otwarte, które zachęci do odpowiedzi i zaintryguje jej osobę. Nie powinno się więc zadawać prostych pytań, na które można odpowiedzieć „TAK/NIE”. 

Zresztą to absolutna podstawa w każdej rozmowie. Czy rozmawiasz na Facebooku, czy na WhatsApie, czy na ulicy – zadajesz pytanie otwarte. To ważne, ponieważ dajesz kobiecie pole do popisu. Sprawiasz, że może się nieco zaangażować w rozmowę i rozwinąć swoją wypowiedź.

Czasami piszecie też do mnie, że nie macie motywacji do poznawania kobiet – w realu i w internecie. Powodem może być nałogowe oglądanie pornografii i masturbacja. Polecam w takim przypadku zainteresować się ruchem nofap, który znacznie może pomóc w walce z nałogiem.

Jak nie zagadywać na Tinderze? Pytania otwarte vs zamknięte

Przede wszystkim wszelkie głupie pytania odpadają. Popularne: „wolisz Colę czy Pepsi?” jest jednym z głupszych pomysłów. Kobieta albo nie odpowie wcale, albo z nudów odpowie „Pepsi”. I co dalej? Śmieszne? No nie sądzę. Masz pokazać, że jesteś poważnym człowiekiem (niekoniecznie sztywnym, nie mylić proszę tych dwóch pojęć). Dlatego wszelkie głupie żarty w pierwszej wiadomości odpadają. Co więcej, podobnych wiadomości kobieta otrzymuje naprawdę mnóstwo.

Kiedy przygotowywałem ten wpis, aby sprawdzić czy faktycznie moje podejrzenia pokrywają się z rzeczywistością, przeprowadziłem mały eksperyment. Założyłem dwa konta na Tinderze – oba dokładnie z takimi samymi zdjęciami i opisem. Następnie połączyłem się w pary z 50 kobietami na każdym z nich. Na koncie nr 1, zadawałem zamknięte pytania, natomiast na koncie nr 2 zadawałem pytania otwarte. Wyniki były następujące – konto nr 1 otrzymało odpowiedzi zwrotne od 9 kobiet, natomiast konto nr 2 od 32 kobiet. Co więcej w drugim przypadku kobiety były o wiele bardziej skłonne rozwijać swoje odpowiedzi, co ułatwiało dalszy dialog i doprowadzenie do spotkania.

Jaki opis ustawić na Tinderze, aby zainteresować kobiety?

Zapomnij również o wysyłaniu samych emotikonek. To jeden z najgłupszych pomysłów na świecie. Wysłanie kobiecie na portalu randkowym buźki z uśmiechem. Co można sobie pomyśleć o kimś takim? Jesteś psychopatą? Już zdecydowanie lepsze są pytania zamknięte.

Skomentować jej opis lub zdjęcie – dobry pomysł na zagadanie?

Stary i sprawdzony sposób to skomentować jakiś element, który rzucił ci się w oczy. To może być jakiś naszyjnik na zdjęciu, szczegół z opisu lub cokolwiek innego. Jest to już trochę oklepany sposób, ale można próbować. W końcu teraz właściwie wszystko jest już oklepane i gdyby tak wymieniać, to pewnie doszlibyśmy do wniosku, że wysłanie pierwszej wiadomości nie ma sensu. Jak wyglądają pytania otwarte? Przykład:

  • Hej, ładny naszyjnik, moja mama miała bardzo podobny, ale zgubiła na wycieczce. Nosisz go z uwagi na jego wygląd czy ma jakieś głębsze znaczenie?

Dzięki temu dajesz drugiej stronie możliwość swobodnej odpowiedzi. Jeśli spodobałeś się dziewczynie, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że odpowie w nieco bardziej rozbudowany sposób. Potem możesz już łatwo pociągnąć rozmowę dalej, dyskutując na temat symboli, strasznych historii itd. Następnie przenosisz rozmowę na realny grunt, proponując piwo / kawę – lub cokolwiek innego, byle nie kino. 

jak zagadać na tinderze? jak rozpocząć rozmowę na Tinder?

Nieźle.

Inny przykład z większym poczuciem humoru:

  • Dzień dobry, ładny naszyjnik, moja mama miała taki sam, ale zgubiła na wycieczce. Jeśli go znalazłaś, to czy jest możliwość, że oddasz go mojej mamie? Pozdrawiam.

Tinder – przykładowe rozmowy

Przygotowałem również kilka krótkich przykładowych rozmów, które mogą posłużyć ci jako wzór. Oczywiście staraj się być jak najbardziej innowacyjnym i nie bierz wszystkiego za pewnik. Prawda jest taka, że jeśli spodobasz się kobiecie, to po prostu musisz tak wszystko prowadzić, aby tego nie zepsuć. Trochę poczucia humoru, tajemniczości i bez zbędnie długich konwersacji o niczym. Jak widzisz, że jest pozytywna reakcja to bierzesz numer i umawiasz się na spotkanie.

jak rozpocząć rozmowę na tinderze

jak zagadać na tinderze przykładowe rozmowy

Jeśli chciałbyś zobaczyć o wiele więcej takich przykładów rozmów, a twoim celem jest umawianie się z pięknymi kobietami, przeczytaj mój poradnik o Tinderze. To ponad 100 stron informacji, sekretnych porad i zdjęć rozmów. Po zastosowaniu rad w życie i przejrzeniu przykładów podniesiesz swoją skuteczność nawet o 80%.

„Bo kobiety same nie zagadują i odpisują zdawkowo”

Tak, kobiety często odpisują zdawkowo. Jednak trzeba zrozumieć drugą stronę. Kobieta na portalu randkowym dostaje ogrom atencji w postaci wiadomości. Większość wiadomości to pytania zamknięte, na które można odpowiedzieć „tak/nie”. Więc często dziewczyna masowo odpowiada z nudów każdemu kandydatowi. Dlatego powinieneś używać pytań otwartych.

Jeśli masz sporo par i nie chce ci się wymyślać ciekawych wstępów, możesz pisać do dziewczyn po imieniu. Po prostu wysyłasz masowo „Kasia”, „Monika”, „Marta” etc. Dziewczyny zwykle odpowiadają na takie wiadomości, odpowiadając twoim imieniem. Potem po odsianiu niezainteresowanych kobiet, możesz przystąpić do zadawania pytań otwartych.

Jeśli korzystasz z portali randkowych, możesz skorzystać również z tych, na których jest mniejsza konkurencja. Przykładowo Erodate i Flirt. Zawsze przyda się działać w kilku miejscach, aby zwiększyć prawdopodobieństwo kolejnych randek.

jak zagadać na tinderze

Wnioski z badań naukowych

Serwis OkCupid (portal randkowy) przeanalizował ponad 500,000 pierwszych wiadomości, wysłanych przez użytkowników portalu. Wnioski są bardzo ciekawe i odpowiadają na nurtujące pytania.

Po pierwsze okazuje się, że w pierwszej wiadomości nie powinno się robić błędów ortograficznych i gramatycznych. Nie należy też pisać skrótami w stylu „spox, supcio, jj” – nie dodają one atrakcyjności.

jak rozpocząć rozmowę na tinderze

źródło: okcupid.com

Po drugie należy unikać komplementów dotyczących wyglądu drugiej strony. Wszelkie „gorąca”, „seksowna”, „ale ciałko!” – odpadają!

jak rozmawiać na tinderze

źródło: okcupid.com

Po trzecie jeśli już chcesz się przywitać bez zadawania pytania w pierwszej wiadomości, to bądź kreatywny i niekonwencjonalny. Zamiast”cześć”, lepsze będzie „witaj, co u ciebie słychać?”. 

jak zagadać na tinderze

źródło: okcupid.com

Po czwarte jako mężczyzna powinieneś być pewny siebie, ale nie zaszkodzi, gdy będziesz też od czasu do czasu wyrozumiały. Nie bój się przyznać do błędu, pokaż się z dojrzałej strony, bądź mężczyzną, który ma dystans.

jak zagadać na tinderze

źródło: okcupid.com

Jak zacząć rozmowę na Tinderze – badania cz.2

Wspominanie o swojej religii pomaga, ale paradoksalnie pomaga ci najbardziej, jeśli nie masz religii. To na pewno zdenerwuje wiele osób, ale bycie ateistą pomaga na Tinderze – być może dlatego, że to aplikacja raczej „hookup” – a mnie nastawiona na szukanie poważnych relacji.

co napisać na tinderze

Powyżej widzisz terminy religijne, które pojawiły się statystycznie istotną ilość razy w rozmowach. Ateista pojawiał się zaskakująco często (342 razy na 10 000 wiadomości, na drugim miejscu po 552 wzmiankach o chrześcijaninie, a przed 278 o żydzie i 142 o muzułmaninie).

Choć bardzo niewiele osób to robi, podejście do religii na Tinderze w sposób luzacki – np. powoływanie się na gromy Zeusa – pomaga zostać zauważonym (wskaźnik odpowiedzi 56%), ale jeszcze raz zaznaczę – to nie powinno dziwić, bo Tinder to aplikacja hookup.  

Poprawa skuteczności – większa specyficzność

Istnieje wiele słów, które poprawiają skuteczność na Tinderze i wiele z nich jest dosyć zaskakujących. Kto by się spodziewał, że słowa takie jak zombie, zespół, tatuaż, literatura, studiowanie, wegetarianin (tak!) i metal (podwójne tak!), które wyraźnie odnoszą się do czegoś ważnego dla nadawcy, odbiorcy lub, najlepiej, obu – zdecydowanie podnoszą zainteresowanie drugiej osoby? Rozmowa o konkretnych rzeczach, które Cię interesują lub które możesz mieć z kimś wspólnego, to uświęcony tradycją sposób na nawiązanie znajomości i mamy dowód na to, że to działa. Przedstawiamy tylko niewielką część: w rzeczywistości każde „niszowe” słowo, na temat którego mamy istotne dane, ma pozytywny wpływ na komunikację.

jak zacząć rozmowę na tinderze

Jeszcze skuteczniejsze są frazy, które angażują czytelnika w jego własne zainteresowania lub pokazują, że zapoznałeś się z jego profilem:

 

co napisać na tinderze

 

Zagadywanie na Tinderze to pikuś, jak doprowadzić do spotkania?

Wielu mężczyzn pisząc do kobiety, popełnia jeden zasadniczy błąd. Piszą, piszą i końca nie ma. Mijają dni, tygodnie, a w ekstremalnych przypadkach nawet lata – wciąż nic. Rozmowa na Tinderze do niczego cię nie zaprowadzi, jeśli będziesz przeciągał ją w nieskończoność. Kilka wiadomości i już kierujesz temat na spotkanie przy piwie. Zaprosić kobietę możesz pod jakimkolwiek pretekstem.

Ciągnąć przykład powyższy, mógłbyś napisać: „Okej, fajnie się pisze, ale naszyjnik sam się nie zwróci. W takim razie zapraszam na piwo w celu dokonania transakcji. Podaj mi swój numer :)”

To wszystko musi być spójne. Przejścia mają być płynne. Tymczasem wielu mężczyzn robi wszystko na odwrót. Rozmowa wygląda czasami mniej więcej tak:

ON: Cześć
ONA: Hej
ON: Pójdziesz ze mną na kawę?

Takie coś nie ma racji bytu. Pierwsza wiadomości i już na kawę? I jeszcze ten proszący ton. Zdecydowanie unikaj takich rozmów. Pamiętaj – nie pisz w nieskończoność, bo wylądujesz we friendzone.

POKAŻ SWOJE INTENCJE

Zawsze wychodzę z założenia, że lepiej być szczerym w relacjach, niż nie pokazywać swoich intencji i udawać kogoś innego – to jest kwestia pewności siebie. Nie udaję nigdy, że jestem świetnym materiałem na chłopaka i męża – bo nie jestem. I dlatego jestem od początku nastawiony na zabawę, nie szukam poważnych znajomości – komunikuję to całym sobą, tym jak się zachowuje, jak często szukam kontaktu i na jakie tematy z kobietą rozmawiam. Uważam, że to o wiele lepsze niż udawanie kogoś innego tylko po to, żeby „zaliczyć”.

Wielu mężczyzn marzy o trójkącie, ale niewielu z nich ma naprawdę wystarczająco dużo pewności siebie, żeby o tym powiedzieć. I tak – na Tinderze jest sporo dziewczyn, które szukają przygód, czy nawet trójkąta – ale trzeba wiedzieć jak zagadać i jak to poprowadzić, żeby nie wyjść na creepa i desperata. Oczywiście zakładając uprzednio, że podobasz się dziewczynie i Twoja partnerka chętna na trójkąt również. To jest ciekawe stadium przypadku. Poniżej przykład takiej rozmowy.

 

tinder trójkąt

Podsumowanie

Mam nadzieję, że trochę prześwietliłem ci ten temat i wiesz już jak zagadać na Tinderze. Pamiętaj, aby starać się wyróżnić. Nie rób tego, co każdy, próbuj i nie przejmuj się, gdy kobieta nie odpisuje. Skup się na tych, które są chętne, a resztę po prostu olej i nie trać czasu. Na koniec jeszcze raz w pigułce to, co powinieneś zapamiętać z tego wpisu:

  • staraj się znaleźć w kobiecie coś, co przyciągnęło twoją uwagę – opis, zdjęcia – cokolwiek,
  • jeśli nie widzisz zainteresowania rozmową – odpuść i napisz do innej,
  • zadawaj pytania otwarte, unikaj pytań w stylu: to wolisz psy czy koty?,
  • nie ciągnij rozmowy w nieskończoność, płynnie przejdź do rzeczy i zaproś kobietę na randkę.

W razie pytań i problemów tradycyjnie zapraszam do komentarzy poniżej.  

*

SEKCJA FAQ

Jak rozpocząć rozmowę na Tinderze?

Najlepiej nawiąż do opisu Twojej pary. To prosty i skuteczny sposób na przełamanie lodów. Jeśli druga osoba będzie zainteresowana, to co piszesz nie będzie miała większego znaczenia. Po prostu odezwij się i tyle!

Jak zagadać na Tinderze – przykład

Cześć, spodobał mi się Twój naszyjnik na drugim zdjęciu. Moja babcia ma taki sam i mam do niego ogromny sentyment. To nie może być przypadek.

Jak prowadzić rozmowę na Tinderze?

Staraj się nie pisać w nieskończoność. Zaproś gdzieś dziewczynę i spotkajcie się. Im szybciej to zrobisz – tym lepiej, pisanie jest bezużyteczne. Nigdy nie pisz dłużej niż to konieczne, aby doprowadzić do spotkania.

 


Postaw mi kawę na buycoffee.to