Data publikacji: 14 lutego 2019
Data aktualizacji: 7 czerwca 2024

To może być dla Ciebie szok ale… w 2024 roku nie ma już większego znaczenia co napiszesz w pierwszej wiadomości na Tinderze. Jeśli spodobałeś się dziewczynie – to ona Ci odpisze i pomoże poprowadzić rozmowę. Musisz zrozumieć, że na Tinderze mamy stosunek 80% mężczyzn do 20% kobiet. Kobiety mają tyle par, że nie mają szans każdej z nich odpisać!

Co napisać w pierwszej wiadomości?

Żeński profil ze zdjęciem podłogi generuje niewyobrażalną ilość matchy! Wyobrażasz to sobie? Podłoga ma więcej matchy niż mężczyzna, który jest Chadem! Mężczyźni robią specjalne sesje na Tindera, a kobieta nie musi nawet wstawiać swojego zdjęcia.

Dlatego – w pierwszej wiadomości nie sil się na wymyślne teksty czy jakieś cuda.

Po prostu napisz jej imię z wykrzyknikiem – „Ania!”, albo gdy używasz Tindera za granicą napisz „hey trouble!” lub „you look like trouble”.

tinder co napisać

Im bardziej będziesz silił się na wymyślny tekst, nawiązywał do opisu, szukał szczegółów na jej zdjęciach – ona pomyśli że… jesteś desperatem. Który mężczyzna ma tyle czasu, żeby przeglądać profil jakiejś obcej kobiety i silić się na wymyślne teksty na podryw? To już nie jest 2016 rok. Tinder się zmienił i dlatego trzeba zmienić strategię, zminimalizować inwestycję w pierwszej wiadomości.

W miarę rozwoju sytuacji, gdy dziewczyna połknie haczyk i rozmowa zacznie się kleić – możesz powoli inwestować w rozmowę więcej – ale nigdy więcej niż ona sama. Jeśli robi krok w tył i odpisuje krótko – Ty też nie pisz poematów. Jeśli odpisuje długo – Ty też odpisuj długo. Brzmi jak kabaret? Witamy w XXI wieku i randkowaniu online. Tak wygląda pisanie z dziewczyną w tych czasach, to jest jedna wielka gra. Tak jak powiedziałem, dobre czasy dla aplikacji randkowych już minęły.

Pierwsza wiadomość to tylko zagranie piłeczki. Nic więcej. Zagrywasz piłeczkę i sprawdzasz czy zostanie odegrana.

Napisz po prostu jej imię!

Myślisz, że to zbyt banalne? Niekoniecznie. Czasami par będzie sporo i ciężko będzie wymyślać dla każdej pary unikatowy tekst. Dlatego najlepszym openerem aby poznać drugą osobę, będzie imię z wykrzyknikiem. Tyle wystarczy.

przykładowe rozmowy tinder

Robiłem to wiele razy i dziewczyny są po prostu ciekawe dalszego etapu konwersacji. Bardzo często druga osoba napisze po prostu Twoje imię w ramach rewanżu. Wtedy masz już odsiane niezainteresowane kompletnie kobiety i możesz pisać z tymi, które odpowiedziały na tę prostą zaczepkę. Tak więc nawet jeśli to będzie tak krótki tekst, to jak widzisz – wiadomość ma znaczenie.

Napisz „Hey Trouble!”

Gdy używam Tindera jako paszportu, to najczęściej używam w pierwszej wiadomości po prostu zwrotu „hey trouble” – działa bardzo dobrze. Wiele dziewczyn od razu chwyta temat i zaczyna flirtować, a to ułatwia dalsze prowadzenie „nienudnej” konwersacji. Poniżej kilka przykładów takiego otwarcia.

jak zacząć rozmowę na Tinderze
jak zacząć rozmowę na Tinderze

Nie zadawaj pytań zamkniętych

Wysyłając pierwszą wiadomość, staraj się nie zadawać głupich pytań. Popularne: „wolisz Colę czy Pepsi?” jest jednym z głupszych pomysłów. Kobieta albo nie odpowie wcale, albo z nudów odpowie „Pepsi”. I co dalej?

Nie masz być oczywiście sztywnym. Powinieneś jak najbardziej sprawiać wrażenie człowieka, który ma w to wszystko wyjebane. Im więcej masz par, tym bardziej masz gdzieś czy dana dziewczyna Ci odpisze, więc nie boisz się napisać jej czegoś mocniejszego. Dokładnie tak samo gdy randkujesz. Jeśli masz trzy dziewczyny FWB, to randka z kolejną Ci po prostu wisi, a to sprawia, że jesteś bardzo atrakcyjny, zachowujesz się jak pewny siebie gość. Dlaczego? Bo nie boisz się jej stracić. Ot cała filozofia.

Kiedy przygotowywałem ten wpis, aby sprawdzić czy faktycznie moje podejrzenia pokrywają się z rzeczywistością, przeprowadziłem mały eksperyment.

Założyłem dwa konta – oba dokładnie z takimi samymi zdjęciami i opisem. Następnie połączyłem się w pary z 50 kobietami na każdym z nich. Na koncie nr 1, zadawałem zamknięte pytania, natomiast na koncie nr 2 zadawałem pytania otwarte. Wyniki były następujące – konto nr 1 otrzymało odpowiedzi zwrotne od 9 kobiet, natomiast konto nr 2 od 32 kobiet. Co więcej w drugim przypadku kobiety były o wiele bardziej skłonne rozwijać swoje odpowiedzi, co ułatwiało dalszy dialog i doprowadzenie do spotkania. Jeśli chcesz nawiązać rozmowę z dziewczynami w skuteczny sposób – na pewno warto o tym pamiętać (nie tylko na aplikacjach randkowych).

Jaki opis ustawić na Tinderze, aby zainteresować kobiety?

Wyślij jej GIF-a, nie emotikonkę

👉 Wysyłając pierwszą wiadomość – zapomnij również o wysyłaniu samych emotikonek. To jeden z najgłupszych pomysłów na świecie. Wysłanie kobiecie na portalu randkowym buźki z uśmiechem.

Zamiast emotikonek, zdecydowanie lepiej sprawdzają się GIF-y. Możesz wysłać GIF-a w pierwszej wiadomości, to bardzo niezobowiązujący ping i niska inwestycja, a o takie coś nam chodzi. Wspomniała, że kocha Batmana? Wyślij jej Batmana (tylko nie swojego).

Skomentuj opis lub zdjęcie

Jak wspomniałem – w 2024 roku to moim zdaniem jest już słaby sposób. Jednak muszę o nim wspomnieć.

Możesz skomentować jakiś element, który rzucił ci się w oczy. To może być jakiś naszyjnik na zdjęciu, szczegół z opisu lub cokolwiek innego. Jest to już trochę oklepany sposób, ale można próbować. W końcu teraz właściwie wszystko jest już oklepane i gdyby tak wymieniać, to pewnie doszlibyśmy do wniosku, że wysłanie pierwszej wiadomości nie ma sensu. 

Pamiętaj jednak, że to ma być krótki ping. Minimalizacja inwestycji.

Przykład:

  • Moja babcia ma identyczną spódnicę!

Jeśli spodobałeś się dziewczynie, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że odpowie w żartobliwy sposób. Potem możesz już łatwo pociągnąć rozmowę dalej, dyskutując na temat symboli, strasznych historii itd. 

Pamiętaj o propozycji spotkania

Nie jesteś na Tinderze po to żeby sobie pisać i tracić czas na jakieś rozmowy o niczym. Dlatego w miarę rozwoju sytuacji – przenosisz rozmowę na realny grunt, proponując piwo / kawę – lub cokolwiek innego, byle nie kino. 

Staraj się również nie przesadzić z wymyślaniem jakichś skomplikowanych tekstów, zachowaj naturalizm. Nie inwestuj na początku relacji za dużo, bo to pokazuje desperację. Bądź jak najbardziej naturalny.

jak zacząć rozmowę na Tinderze
Nieźle.

Jak zacząć rozmowę na Tinderze – przykładowe rozmowy

Poniżej daję Ci przykład rozmowy, która może Ci posłużyć jako wzór. Oczywiście staraj się być jak najbardziej innowacyjnym i nie bierz wszystkiego za pewnik.

Prawda jest taka, że jeśli spodobasz się kobiecie, to po prostu musisz tak wszystko prowadzić, aby tego nie zepsuć. Trochę poczucia humoru, tajemniczości i bez zbędnie długich konwersacji o niczym. Jak widzisz, że jest pozytywna reakcja to bierzesz numer i umawiasz się na spotkanie.

jak zacząć rozmowę na Tinderze
przykładowe rozmowy tinder

Zauważ, że rozmowę zacząłem tak jak opisałem wyżej. Po prostu wysłałem imię i jakąś emotkę. Potem zacząłem flirt. Tak jak pisałem we wpisie – jak rozmawiać z dziewczyną i wzbudzić atrakcyjność – stworzyłem fałszywe założenie na jej temat. Zapytałem czy na ostatnim zdjęciu ma cosplay Piotrusia Pana. Wiedziałem, że to nieprawda ale specjalnie zadałem takie pytanie – żeby ona spróbowała się wybronić i wyprowadzić mnie z błędu.

Następnie dalej pociągnąłem temat, nawiązując do ptaków, bo zajmowała się sokolnictwem. Wiedziałem, że nie łapie tych ptaków, ale kolejny raz specjalnie to napisałem, co zaowocowało tym, że dziewczyna wysłała mi już kilka wiadomości.

To była 19 letnia Czeszka, z którą piłem najpopularniejsze czeskie piwo – Pilsner Urquell.

Kobiety odpisują zdawkowo! Co robić?

Tak, kobiety często odpisują zdawkowo. Jednak trzeba zrozumieć drugą stronę. Kobieta na portalu randkowym dostaje ogrom atencji w postaci wiadomości. Większość wiadomości to pytania zamknięte, na które można odpowiedzieć „tak/nie”. Więc często dziewczyna masowo odpowiada z nudów każdemu kandydatowi. Dlatego powinieneś używać pytań otwartych.

Jeśli masz sporo par i nie chce ci się wymyślać ciekawych wstępów, możesz pisać do dziewczyn po imieniu. Po prostu wysyłasz masowo „Kasia”, „Monika”, „Marta” etc. Dziewczyny zwykle odpowiadają na takie wiadomości, odpowiadając Twoim imieniem. Potem po odsianiu niezainteresowanych kobiet, możesz przystąpić do zadawania pytań otwartych.

Wnioski z badań naukowych

Serwis OkCupid (portal randkowy) przeanalizował ponad 500,000 pierwszych wiadomości, wysłanych przez użytkowników portalu. Wnioski są bardzo ciekawe i odpowiadają na nurtujące pytania.

Nie pisz skrótami

Po pierwsze okazuje się, że w pierwszej wiadomości nie powinno się robić błędów ortograficznych i gramatycznych. Nie należy też pisać skrótami w stylu „spox, supcio, jj” – nie dodają one atrakcyjności.

jak rozpocząć rozmowę na tinderze
źródło: okcupid.com

Po drugie należy unikać komplementów dotyczących wyglądu drugiej strony. Wszelkie „gorąca”, „seksowna”, „ale ciałko!” – odpadają!

jak rozmawiać na tinderze
źródło: okcupid.com

Po trzecie jeśli już chcesz się przywitać bez zadawania pytania w pierwszej wiadomości, to bądź kreatywny i niekonwencjonalny. Zamiast ”cześć”, lepsze będzie „witaj, co u ciebie słychać?”. 

jak zagadać na tinderze
źródło: okcupid.com

Po czwarte jako mężczyzna powinieneś być pewny siebie, ale nie zaszkodzi, gdy będziesz też od czasu do czasu wyrozumiały. Nie bój się przyznać do błędu, pokaż się z dojrzałej strony, bądź mężczyzną, który ma dystans.

jak zagadać na tinderze
źródło: okcupid.com

Twoja wiara ma znaczenie

Wspominanie o swojej religii pomaga, ale paradoksalnie pomaga ci najbardziej, jeśli nie masz religii. To na pewno zdenerwuje wiele osób, ale bycie ateistą pomaga – być może dlatego, że to aplikacja raczej „hookup” – a mnie nastawiona na szukanie poważnych relacji.

co napisać na tinderze

Powyżej widzisz terminy religijne, które pojawiły się statystycznie istotną ilość razy w rozmowach. Ateista pojawiał się zaskakująco często (342 razy na 10 000 wiadomości, na drugim miejscu po 552 wzmiankach o chrześcijaninie, a przed 278 o żydzie i 142 o muzułmaninie).

Choć bardzo niewiele osób to robi, podejście do religii w sposób luzacki – np. powoływanie się na gromy Zeusa – pomaga zostać zauważonym (wskaźnik odpowiedzi 56%), ale jeszcze raz zaznaczę – to nie powinno dziwić, bo Tinder to aplikacja hookup.

Bądź specyficzny, unikalny

Istnieje wiele słów, które poprawiają skuteczność na Tinderze i wiele z nich jest dosyć zaskakujących. Kto by się spodziewał, że słowa takie jak zombie, zespół, tatuaż, literatura, studiowanie, wegetarianin (tak!) i metal (podwójne tak!), które wyraźnie odnoszą się do czegoś ważnego dla nadawcy, odbiorcy lub, najlepiej, obu – zdecydowanie podnoszą zainteresowanie drugiej osoby?

Rozmowa o konkretnych rzeczach, które Cię interesują lub które możesz mieć z kimś wspólnego, to uświęcony tradycją sposób na nawiązanie znajomości i mamy dowód na to, że to działa. Przedstawiamy tylko niewielką część: w rzeczywistości każde „niszowe” słowo, na temat którego mamy istotne dane, ma pozytywny wpływ na komunikację.

jak zacząć rozmowę na tinderze

Jeszcze skuteczniejsze są frazy, które angażują czytelnika w jego własne zainteresowania lub pokazują, że zapoznałeś się z jego profilem:

co napisać na tinderze

Dobre zdjęcia zagadują same

Na zakończenie – absolutna podstawa aplikacji randkowej, jaką jest Tinder. Otóż jeśli zamierzasz korzystać z Tindera musisz liczyć się z tym, że tam liczy się tylko wygląd. Twój opis, twoje poczucie humoru czy zbieranie znaczków to rzeczy, które schodzą na dalszy plan.

Dlatego najlepszą radą na zagadanie jest po prostu posiadanie dobrych zdjęć. Jeśli będziesz miał odpowiednie zdjęcia, to często dana osoba napisze pierwsza – a to już mega plus. To zawsze najlepsza opcja, ponieważ dziewczyna z ogromnego grona adoratorów wybrała właśnie Ciebie, aby napisać i rozpocząć rozmowę. Dziewczyny rzadko to robią – więc to bardzo duży plus. Tak więc zdjęcia to podstawa. 

jak napisać na tinderze
Kolejny przykład z paszportu. Dziewczyna sama wysyła mi serduszko w pierwszej wiadomości. Wygląda jak milion dolców. Jak do tego doszło? Dobrze wyglądam + mam dobre zdjęcia.

Czy to co napiszesz ma znaczenie w aplikacji, gdzie liczą się tylko fotki? Cóż – i tak i nie. Jeśli wyglądasz jak model z okładki Mens Health – to możesz napisać praktycznie cokolwiek.

Potwierdziło to kilka eksperymentów w tym sławny eksperyment klaudiusz, o którym zrobiłem odcinek Psychowacji. Okazuje się, że kobiety są w stanie przymknąć oko na to, co mówi/pisze mężczyzna pod warunkiem, że jest atrakcyjny. Jeśli należysz do mistycznego grona 20% najatrakcyjniejszych samców, to możesz sobie pozwolić na więcej.

Jeszcze na zachętę – dziewczyna z wiadomości powyżej miała na czym siedzieć.

dziewczyna z tindera

Jak doprowadzić do spotkania?

Wielu mężczyzn pisząc do kobiety, popełnia jeden zasadniczy błąd. Piszą, piszą i końca nie ma. Mijają dni, tygodnie, a w ekstremalnych przypadkach nawet lata – wciąż nic. Rozmowa na Tinderze do niczego cię nie zaprowadzi, jeśli będziesz przeciągał ją w nieskończoność. Kilka wiadomości i już kierujesz temat na spotkanie przy piwie. Zaprosić kobietę możesz pod jakimkolwiek pretekstem.

Ciągnąć przykład powyższy, mógłbyś napisać: „Okej, fajnie się pisze, ale naszyjnik sam się nie zwróci. W takim razie zapraszam na piwo w celu dokonania transakcji. Podaj mi swój numer :)”

To wszystko musi być spójne. Przejścia mają być płynne. Tymczasem wielu mężczyzn robi wszystko na odwrót. Rozmowa wygląda czasami mniej więcej tak:

  • ON: Cześć
  • ONA: Hej
  • ON: Pójdziesz ze mną na kawę?

Takie coś nie ma racji bytu. Pierwsza wiadomości i już na kawę? I jeszcze ten proszący ton. Zdecydowanie unikaj takich rozmów. Pamiętaj – nie pisz w nieskończoność, bo wylądujesz we friendzone.

 
jak zacząć rozmowę na tinderze
Jeśli spodobasz się kobiecie – to tak naprawdę to zo napiszesz nie ma większego znaczenia. Często też kobiety będą same do Ciebie pisały. Tacy mężczyźni raczej nie pytają – jak zacząć rozmowę na Tinderze?

Pokaż swoje intencje

Zawsze wychodzę z założenia, że lepiej być szczerym w relacjach, niż nie pokazywać swoich intencji i udawać kogoś innego – to jest kwestia pewności siebie. Nie udaję nigdy, że jestem świetnym materiałem na chłopaka i męża – bo nie jestem. I dlatego jestem od początku nastawiony na zabawę, nie szukam poważnych znajomości – komunikuję to całym sobą, tym jak się zachowuje, jak często szukam kontaktu i na jakie tematy z kobietą rozmawiam. Uważam, że to o wiele lepsze niż udawanie kogoś innego tylko po to, żeby „zaliczyć”.

Wielu mężczyzn marzy o trójkącie, ale niewielu z nich ma naprawdę wystarczająco dużo pewności siebie, żeby o tym powiedzieć. I tak – na Tinderze jest sporo dziewczyn, które szukają przygód, czy nawet trójkąta – ale trzeba wiedzieć jak zagadać i jak to poprowadzić, żeby nie wyjść na creepa i desperata. Oczywiście zakładając uprzednio, że podobasz się dziewczynie i Twoja partnerka chętna na trójkąt również. To jest ciekawe stadium przypadku. Poniżej mój przykład takiej rozmowy.

tinder trójkąt

Jak zacząć rozmowę na Tinderze – podsumowanie tematu

Mam nadzieję, że trochę prześwietliłem Ci ten temat i wiesz już jak zagadać na Tinderze. Pamiętaj, aby starać się wyróżnić. Nie rób tego, co każdy, próbuj i nie przejmuj się, gdy kobieta nie odpisuje. Skup się na tych dziewczynach, które są chętne, a resztę po prostu olej i nie trać czasu. Na koniec jeszcze raz w pigułce to, co powinieneś zapamiętać z tego wpisu:

  • staraj się znaleźć w kobiecie coś, co przyciągnęło twoją uwagę – opis, zdjęcia – cokolwiek, na tym zbuduj temat pisania wiadomości,
  • jeśli nie widzisz zainteresowania rozmową – odpuść i napisz do innej,
  • zadawaj pytania otwarte, unikaj pytań w stylu: to wolisz psy czy koty?,
  • nie ciągnij rozmowy w nieskończoność, płynnie przejdź do rzeczy i zaproś kobietę na randkę.

W razie pytań i problemów tradycyjnie zapraszam do komentarzy poniżej.  

jak zagadać na tinderze

Źródła:

https://www.displayr.com/crafting-your-tinder-bio/
https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0747563220304143
https://en.wikipedia.org/wiki/Tinder_(app)

*
SEKCJA FAQ
 

JAK ZACZĄĆ ROZMOWĘ NA TINDERZE?

zainteresowana, to co piszesz nie będzie miała większego znaczenia. Po prostu odezwij się i tyle!

JAK ZAGADAĆ NA TINDERZE – PRZYKŁAD

Cześć, spodobał mi się Twój naszyjnik na drugim zdjęciu. Moja babcia ma taki sam i mam do niego ogromny sentyment. To nie może być przypadek.

JAK PROWADZIĆ ROZMOWĘ NA TINDERZE?

Staraj się nie pisać w nieskończoność. Zaproś gdzieś dziewczynę i spotkajcie się. Im szybciej to zrobisz – tym lepiej, pisanie jest bezużyteczne. Nigdy nie pisz dłużej niż to konieczne, aby doprowadzić do spotkania.