Data publikacji: 2 marca 2022
Data aktualizacji: 28 marca 2024

Silny rozwój technologii w ostatnich latach spowodował, że dużo czasu spędzamy w internecie. Poznawanie nowych ludzi również przeniosło się do internetu, a najpopularniejszą aplikacją randkową jest obecnie Tinder, który dla wielu osób jest jedną za najbardziej komfortowych opcji na poznanie kogoś kto będzie w stanie wpasować się w oczekiwania. Osoby, które od miesięcy a nawet lat posiadają profil na Tinderze, doskonale orientują się w obyczajach tam panujących i związanym z tym słownictwem, jednak dla początkujących osób, pewne kwestie mogą wydawać się kłopotliwe. Jeśli więc zastanawiasz się co to jest match na Tinderze, to wiedz, że takich osób jak Ty są tysiące i nie jest to bynajmniej powód do wstydu.

„It’s a match!” – co to jest match na Tinderze?

Pewnie zdarzyło Ci się widzieć ten wielki zielony napis w aplikacji i zastanawiasz się jak do tego doszło, że w ogóle się pojawił. Żeby zrozumieć cały mechanizm, zacznijmy od krótkiego wyjaśnienia jak działa Tinder. Schemat mniej więcej wygląda tak:

  • ściągasz aplikację i zakładasz profil
  • uzupełniasz swoje dane (oczywiście te, które uważasz za stosowne),
  • dodajesz chwytliwy opis na Tindera (nie jest to wymagane, ale coś tam wiemy o tym, że to zwiększa szansę na… wszystko),
  • dodajesz fotki na Tindera (jak nie dodasz to szanse na matcha są znikome)
  • zaczynasz przeglądać profile przesuwając w lewo i prawo;

Na tym etapie już wiesz, że kiedy ktoś wpadnie Ci w oko – przesuwasz go w prawo, a jeśli profil wieje nudą lub co gorsza, aparycja danego użytkownika totalnie nie jest w Twoim guście szybko dajesz w lewo, żeby już więcej nie przeglądać tego profilu. I właśnie podczas etapu przesuwania tych wszystkich ludzi to w lewo to w prawo, masz szansę na zobaczenie wielkiego zielonego napisu „It’s a match!”. No cóż, pierwszy match na Tinderze wywołuje najwięcej emocji, później jest już z górki, serio!

match na tinderze
Tak wygląda match na Tinderze, gdy jesteś męskim Chadem.

A więc co znaczy match na Tinderze?

Znaczy bardzo dużo, ponieważ osoba, która wpadła Ci w oko i dzięki temu została przesunięta w prawo, Ciebie również przesunęła w prawo! „match” w języku angielskim ma wiele znaczeń a wśród nich występuje np.: „para”, „dobre dopasowanie” (chociaż my zdecydowanie wolimy znaczenie „godny przeciwnik”), tak więc jak zapewne się już domyślasz, match na Tinderze jest możliwy tylko w sytuacji, kiedy dwie osoby wzajemnie przesuną na siebie w prawo. Teraz już wiesz też dlaczego zdjęcia i opisy są takie ważne. Tak naprawdę sekundy decydują o tym, czy dany profil na Tinderze poleci w lewo czy w prawo, dlatego warto umieścić na nim coś co przyciągnie naszego potencjalnego matcha.

Kiedy masz już kilka matchy, wystarczy zagadać, na Tinderze nie jest to trudne i zwykle nie trzeba się jakoś bardzo wysilać na ekstremalne teksty, aczkolwiek nie należy iść na łatwiznę i pytać tylko „co tam?”. Tutaj z pewnością bardzo pomoże Ci mój poradnik do Tindera, gdzie opisałem ponad 50 najlepszych technik – poprawy profilu i prowadzenia konwersacji w aplikacji, aby zwiększyć ilość randek o 50%!

kim jest chad
Więcej moich przykładowych rozmów, znajdziesz w poradniku.

Jak mieć więcej par na tinderze?

Masz brak par na Tinderze? Chcesz mieć ich więcej? Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie większej liczby matchy na Tinderze. Po pierwsze, upewnij się, że twój profil jest kompletny i informacyjny. Dodaj wyraźne zdjęcie i napisz krótką biografię, która powie potencjalnym partnerom kim jesteś i czego szukasz. Po drugie, bądź aktywny w aplikacji – im więcej przewijasz, tym bardziej prawdopodobne jest, że będziesz miał dopasowania. I wreszcie, nie bój się zaczynać rozmów – prosta wiadomość jest często najlepszym wyborem. Stosując się do tych wskazówek, będziesz na dobrej drodze do sukcesu na Tinderze.

Przede wszystkim zadbaj o zdjęcia, które muszą mieć wysoką jakość. Kobiety na Tinderze oceniają Cię tylko po zdjęciu głównym. Wystarczy im czasami sekunda na decyzję – prawo czy lewo. Dlatego jeśli zadbasz o dobre zdjęcia, to już będzie połowa sukcesu.

Istotny jest również opis, ale z tym bywa różnie. Najlepiej nie rozpisywać się aż nadto. W opisie trzeba zawrzeć jak najwięcej istotnych informacji ale bez rozpisywania się. Pisałem o tym w innym artykule – tam temat jest szczegółowo wyjaśniony.

erodate opinie

Inne portale randkowe warte uwagi

Innymi portalami randkowymi wartymi uwagi jest z pewnością Erodate. Portal ten w odróżnieniu od Tindera jest nastawiony typowo na casualowe relacje – ONS – One Night Stand i FWB – Friends with Benefits. Podobnie działa portal flirt, na którym użytkownicy szukają głównie zabawy, a nie poważnych relacji. Tinder to jednak co by nie mówić portal nie nastawiony typowo na relacje hookup, aczkolwiek – to one przeważają.

Podsumowanie

Jak każda samotna osoba wie, świat randek może być polem minowym. Istnieje tak wiele różnych sposobów na poznanie potencjalnych partnerów i może być trudno wybrać najlepszy z nich. Jedną z popularnych opcji są randki online, które stały się coraz bardziej popularne w ostatnich latach. Tinder pozwala użytkownikom przesuwać w lewo lub w prawo na potencjalnych parach. Jeśli obaj użytkownicy przesuwają palcem w prawo, wtedy są połączeni i mogą rozmawiać. W tym momencie warto dowiedzieć się jak napisać do dziewczyny, aby osiągnąć zadowalające wyniki. Pomoże Ci w tym mój blog oraz moje poradniki. Chociaż Tinder może być świetnym sposobem na poznanie nowych ludzi, ważne jest, aby pamiętać, że nie każdy, kogo spotkasz online, będzie tym, za kogo się podaje. Ważne jest, aby być ostrożnym, gdy spotykasz kogoś z aplikacji randkowej, i upewnić się, że spotykasz się w miejscu publicznym. Przy odrobinie ostrożności, Tinder może być świetnym sposobem na znalezienie pary.