Data publikacji: 23 września 2018
Data aktualizacji: 19 kwietnia 2022

Poradnik dotyczący wyboru płaszcza na zimę cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Postanowiłem więc pociągnąć temat, przejrzeć sklepy i podzielić się z wami jakimiś ciekawymi znaleziskami. Próbowałem też znaleźć coś w żółtym kolorze – dyplomatka zaprezentowana w poradniku również przyciągnęła uwagę kilku czytelników, a pisząc poradnik nie liczyłem na to 😉 Linki do poszczególnych płaszczów znajdują się pod zdjęciami, oznaczone cyferkami np. „1, 2”.

Płaszcze męskie ZARA

Płaszcze męskie zima 2018

1, 2, 3

Nigdy nie miałem tego typu płaszcza w swojej szafie, ale pewnie kiedyś się to zmieni. Trencze przedstawione powyżej pochodzą z sieciówki Zara, która jak co roku przygotowała bardzo duży wybór płaszczy. Dwa pierwsze płaszcze to tradycyjne trencze, jak to mówią – płaszcze detektywistyczne 😉 Trencz od prawej, który ma na sobie model w żółtym swetrze – jest w nieco bardziej młodzieżowym stylu.

Płaszcze męskie zima 2018

1, 2, 3

Jak widać w zestawieniu pojawił się także płaszcz w odcieniach żółtego, który zaprezentowała Zara. Może nie jest to typowy żółty kolor, a bardziej odcień musztardowy – tak czy inaczej myślę, że chętnych zadowoli. Kolor jest odważny, szczególnie jeśli chodzi o porę roku, jednak jest również modny w tym sezonie i na pewno w dobrej stylizacji się obroni. Polecałbym zestawiać ten płaszcz z czarnym kolorem. Pozostałe dwie dyplomatki z mieszanych materiałów, również pochodzą z Zary. Kolor burgundowy również może jest dobrym wyborem, jeśli chodzi o jesień/zimę, a szary to już klasyka, która zawsze się sprawdzi.

Płaszcze męskie zima 2018

1, 2

W Zarze znajdziecie także bardzo ładne dwurzędówki. Szczególnie warto zwrócić uwagę na tę w białym kolorze i tę w ciepłym brązie. Posiadam dyplomatkę właśnie w odcieniach ciepłego brązu i bardzo ładnie kontrastuje z wieloma kolorami. Ten odcień brązu jest bardzo wdzięcznym kolorem, który świetnie służy w sezonie jesień/zima. Biały kolor, to jak na ulice naszego kraju większa odwaga, szczególnie w mniejszych miastach. Nie da się ukryć, że kojarzy się z klasą i burżuazją.

Płaszcze męskie zima 2018

1, 2

Nie mogło także zabraknąć płaszczy w kratę. Zara wprowadziła wiele różnych wzorów, ja wybrałem dwa powyższe. Ten po lewej wydawać się może jednym wielkim szalem. Dokładnie w tę samą kratkę szal znalazł się w Zarze rok temu. Teraz ktoś wpadł najwyraźniej na pomysł, aby wykorzystać ten ciekawy wzór kraty również na płaszczu. Wyszło moim zdaniem naprawdę dobrze. Po prawej większy luz i odwaga – kojarzy mi się z Conorem McGregorem, który lubi nosić się w podobnym stylu. Płaszcz po prawej jest bardzo długi, sięga poza kolana. 

BYTOM – Płaszcze męskie 2018

Płaszcze męskie zima 2018

1, 2, 3

Odwiedziłem także bytom.com.pl, gdzie stale mamy dostępne klasyczne modele płaszczy. Piękny trencz Aalborg, dłuższa dyplomatka Bergen oraz krótszy płaszcz na zamek Narvik. Płaszcze sieci Bytom cechują się bardzo dużą klasą i elegancją. Jeśli szukasz czegoś męskiego, w czym będziesz całą zimę wyglądał jak Harvey Specter – te modele płaszczy są dla ciebie. Zwróć uwagę, że wyraźnie odstają od reszty zestawienia pod względem klasy i powagi. Przygotuj się jednak na większe braki w portfelu, albowiem bytom ceni swoje wysokiej jakości produkty.

ZALANDO / ANSWEAR – propozycje płaszczy męskich z platform sprzedażowych

Płaszcze męskie zima 2018

1, 2, 3

Przejrzałem także ofertę na Zalando – póki co nie mamy jeszcze do wyboru wielu płaszczy, ale to będzie się na dniach zmieniało. Wrzuciłem kilka ciekawych modeli. Wszędzie gdzie się wejdzie, dominują odcienie brązu – potwierdza to więc artykuł odnośnie trendów w modzie męskiej na sezon jesień/zima 2018. Płaszcz od prawej, to ładna dwurzędówka w odcieniach ciepłego brązu, która pochodzi ze sklepu Mango – na nią w powyższym zestawieniu zwróciłbym największą uwagę.

Płaszcze męskie zima 2018

1, 2, 3

Wrzucam także na ruszt coś totalnie na luzie, a więc wspomniane w poradniku dotyczącym płaszczy budrysówki w trzech kolorach. Wszystkie są marki Pier One. Jeśli cenicie sobie wygodę i luźny styl, to jak najbardziej polecam jako zamiennik zwykłych płaszczy.

Płaszcze męskie zima 2018

1, 2

Na platformie AboutYou póki co również nie ma wielkiego wyboru, ale pojawił się ładny szary płaszcz w kratę oraz kolejna dyplomatka w odcieniach brązu, tym razem o bladszym odcieniu. Dyplomatka po prawej nie wydaje się być bardzo ciepłym płaszczem, ale biorąc pod uwagę słabe zimy i piękną (miejmy nadzieję) jesień, która nadchodzi – będzie jak znalazł.

Bershka – młodzieżowe, płaszcze oversized

Płaszcze męskie zima 2018

1, 2

Bershka posiada w swoim asortymencie płaszcz w odcieniach czerwieni, oraz przewymiarowany płaszcz w czarnym kolorze. Płaszcze są cienkie, ale w takim kierunku podąża moda. Bardzo podoba mi się zestawienie z lewej, gdzie płaszcz jest ładnie połączony z białym swetrem z golfem. Zestawienia prezentowane na stronach sieciówek często są bardzo słabe, ale tutaj akurat mamy świetną stylizację. Na pewno warto wyposażyć się także w tego typu sweter na zimę, sam posiadam i bardzo sobie chwalę.

H&M nie zawodzi i znowu wprowadza piękny dwurzędowy płaszcz

Płaszcze męskie zima 2018

1, 2

H&M jak co roku nie zawodzi i proponuje piękny dwurzędowy płaszcz. Trzeba też przyznać, że to taki płaszcz pełną gębą, który sięga do kolan, co jest jego wielkim atutem. Zresztą H&M nigdy nie zawodzi, jeśli chodzi o tego typu płaszcze. Od kiedy pamiętam zawsze mają w asortymencie świetną i co najważniejsze długą – dwurzędówkę. Po prawej klasyczny trencz w czarnym kolorze.

Płaszcze męskie zima 2018

1, 2, 3, 4

Poza ładnymi dwurzędówkami, w H&M znajdziemy także wiele propozycji w kolorze „camel”. Tutaj mamy już do czynienia z krótszymi płaszczami, chociaż ten od prawej jest nieco dłuższy. Pierwszy płaszcz od lewej jest droższy – pochodzi z kolekcji Premium i jest z domieszką kaszmiru.

Pull&Bear – nowoczesny płaszcz w brązowym kolorze

Płaszcze męskie zima 2018

1

Kolejny bardzo ładny odcień brązu, zastosowany na płaszczu, który znajduje się w kolekcji Pull&Bear. Płaszcz jest tak skonstruowany, że zakrywa guziki, kiedy go zapniemy. Ilu ludzi, tyle gustów, więc może akurat ten trafi w twój.


Oczywiście zachęcam do pisania w komentarzach innych propozycji, albo pochwalenia się zakupem. Lista będzie pewnie aktualizowana, sezon dopiero się zaczyna. Powodzenia!