Kto to jest beta provider?

– Słownik Pojęć –

beta provider

Beta provider to określenie mężczyzny, który jest dostarczycielem zasobów dla danej kobiety w zamian za które otrzymuje od czasu do czasu seks. Określenie to ma negatywny wydźwięk, ponieważ w środowiskach manosfery uważa się, że pewna grupa mężczyzn otrzyma dostęp do seksu z daną kobietą tylko wtedy, gdy zgodzi się inwestować w nią zasoby. W tym samym czasie – inna grupa mężczyzn – alfa, otrzyma dostęp do sypialni bez jakichkolwiek inwestycji – kobiety pójdą z nim do łóżka po godzinie znajomości na imprezie. Dlatego „beciak” to prześmiewcze określenie mężczyzny, który musi sporo się natrudzić, żeby otrzymać coś, co inna grupa mężczyzn otrzyma kompletnie za darmo.

Niektóre narracje sugerują, że kobiety mogą wybierać beta providerów dla długoterminowej stabilności, zwłaszcza jeśli wcześniej miały doświadczenia z bardziej charyzmatycznymi, ale mniej stabilnymi partnerami. To jest czasami omawiane w kontekście „hipergamii”, gdzie kobieta poszukuje partnera z wyższym statusem społecznym lub ekonomicznym​ (EverybodyWiki Bios & Wiki)​. Kobieta która najpierw próbuje „usidlić” faceta z poza swojej ligi – po kilku takich próbach gdy relacja kończy się tylko na seksie, a taki mężczyzna nie chce się zaangażować – zaczyna szukać kogoś ułożonego i stabilnego. Takie kobiety są krytykowane, że najpierw sobie używały, a potem chcą zapomnieć o przeszłości – szczególnie gdy zbliża się 30 i atrakcyjność fizyczna zaczyna spadać.

– Wiesz że Maciek w końcu po 5 latach znajomości wybłagał związek z Anią? Dała mu szansę, chyba znudziły jej się przygodne bolce w klubach.
– Żenada, zawsze wiedziałem, że to beta provider.

*


B
Bad Boy
Betabankomat
Beta provider

C
Chad
Chad lite
Cuckold

F
Feminazistka
Femoid
Friends With Benefits
Friendzone
Fuckboy

H
High Tier Normie
Hook up

I
Incel

J
Julka z Twittera

M
Mroczna triada

N
Normik

O
One night Stand
Oskarek deweloperski

P
Pick me girl
Płodna Julka
Pretty boy

S
Samiec alfa
Samiec beta
Samiec sigma
Samiec zeta
Sexual Market Value
Situationship
Skala atrakcyjności
Spermiarz
Spinning plates
Stulejarz
Subhuman