Kim jest Femoid?

– Słownik Pojęć –

femoid

Mianem Femoida określa się kobietę, która przez nieumiejętność okiełznania swojej natury i emocji, jest postrzegana przez niektóre środowiska jako „podczłowiek”. Femoid pochodzi od słowa female i humanoid – połączenie tych dwóch słów daje nam femoid. Osoba określana tym mianem nie zasługuje na miano człowieka, jest tylko obiektem, kimś niewiele różniącym się od zwierzęcia. Definicję tę rozpowszechniły ruchy Inceli oraz środowiska Redpill i Blackpill. Motywacją do stworzenia określenia Femoid, było nadużywanie przez feministyczne ugrupowania słowa „Incel” – zawsze gdy tylko niezgadzały się z poglądami głoszonymi przez danego mężczyznę. Można powiedzieć że femoid jest żeńskim odpowiednikiem słowa „incel” – podobnie jak „femcel”.

Używanie tego terminu ma na celu umniejszanie kobiet i sprowadzanie ich do roli obiektów, co jest typowe dla niektórych ekstremalnych forów internetowych, które promują negatywne, wrogie poglądy na temat kobiet i relacji między płciami.

Korzystanie z takich terminów jest szkodliwe i odzwierciedla głębokie uprzedzenia oraz brak szacunku. Rozpowszechnianie tego rodzaju języka może prowadzić do dalszej marginalizacji i dehumanizacji kobiet, co ma negatywne konsekwencje zarówno na poziomie indywidualnym, jak i społecznym. Dokładnie tak samo działa to w drugą stronę, jeśli chodzi o pojęcia wytaczane w stronę mężczyzn – „przegryw”, „facecik” czy „incel”.

– Monika znowu przespała się z jakimś pierwszym lepszym Chadem na wczorajszej imprezie.
– O matko, co za femoid.

*


B
Bad Boy
Betabankomat

C
Chad
Chad lite

F
Femoid
Friends With Benefits
Friendzone
Fuckboy

H
High Tier Normie
Hook up

I
Incel

J
Julka z Twittera

M
Mroczna triada

N
Normik

O
One night Stand
Oskarek deweloperski

P
Płodna Julka
Pretty boy

S
Samiec alfa
Samiec beta
Samiec sigma
Samiec zeta
Situationship
Spinning plates
Subhuman