Kim jest Płodna Julka?

– Słownik Pojęć –

płodna julka

Mianem Płodna Julka określa się młodą dziewczynę, zwykle w przedziale wiekowym 16-22 lat, która jest atrakcyjna pod względem fizycznym. To określenie może przyjmować zarówno pozytywyny wydźwięk oraz negatywny, w zależności od kontekstu. Przykład pozytywny – mężczyzna wstawia zdjęcie młodej i atrakcyjnej dziewczyny, podpisując je „ale płodna Julka!” – ma w tej sytuacji na celu podkreślenie jej atrakcyjności. Przykład negatywny – jest niemal identyczny jak pozytywny, ale traktuje daną dziewczynę tylko jako obiekt seksualny i stawia ją na granicy z femoidem. Zakłada, że taka płodna Julka to dziewczyna nadająca się tylko do jednego, ponieważ z reguły poza atrakcyjnością fizyczną nie ma żadnych zalet, ma niskie IQ i kieruje się tylko popędem seksualnym, sypiając z „Chadami„.

W Polsce termin ten został najbardziej rozpowszechniony przez użytkowników serwisu Wykop.pl. Niektórzy na początku używali tego stwierdzenia, żeby zobrazować młodą dziewczynę, która już ma dzieci. Natomiast potem zostało to naprostowane i obecnie stwierdzenie to nie ma wiele wspólnego z posiadaniem potomstwa. Bardziej przez „płodna” – należy rozumieć – gotowa do zapłodnienia, ale bezdzietna.

Jak każde określenie używane w sposób ironiczny lub pejoratywny, „płodna Julka” może być obraźliwe i dehumanizujące, jeśli jest używane w celu wyśmiewania lub deprecjonowania kobiet. Ważne jest, aby być świadomym kontekstu i potencjalnego wpływu używania takich terminów.

– Zobacz jaką laskę wczoraj wyrwałem na imprezie 16+.
– O stary! Ale płodna Julka! Szacun.

*


B
Bad Boy
Betabankomat

C
Chad
Chad lite

F
Femoid
Friends With Benefits
Friendzone
Fuckboy

H
High Tier Normie
Hook up

I
Incel

J
Julka z Twittera

M
Mroczna triada

N
Normik

O
One night Stand
Oskarek deweloperski

P
Płodna Julka
Pretty boy

S
Samiec alfa
Samiec beta
Samiec sigma
Samiec zeta
Situationship
Spinning plates
Subhuman