Kto to jest Stulejarz?

– Słownik Pojęć –

stulejarz

Stulejarz to najczęściej określenie młodego mężczyzny, który nie radzi sobie dobrze z kobietami i jest życiową „pierdołą”. Podczas gdy inni jego koledzy są bardziej dynamiczni i stopniowo rozwijają swoje umiejętności społeczne i relacje z kobietami – stulejarz pozostaje w tym samym miejscu, nie ma koleżanek i po powrocie ze szkoły gra na komputerze. Bardzo często określenie to jest stosowane celowo, żeby obrazić jakiegoś chłopaka i zdyskredytować go. Często określenie to jest nadużywane i ma tylko i wyłącznie obrazić oponenta, nawet jeśli ten w rzeczywistości nie ma cech stulejarza. Niezwykle często z tym określeniem spotykają się osoby z branży IT lub uczące się na takich kierunkach. Przez specyfikę swojego zawodu są one często mało kontaktowe i są geekami pokroju Sheldona Coopera.

Słowo „stulejarz” pochodzi od „stulejka” (ang. phimosis), co w kontekście medycznym odnosi się do problemu z napletkiem. W języku potocznym i internetowym zostało przejęte jako metafora dla osób postrzeganych jako niesamodzielnych lub nieudanych życiowo. Podsumowując, „stulejarz” to pejoratywne określenie używane w polskim internecie, które służy do wyśmiewania i dyskredytowania osób, często młodych mężczyzn, za ich rzekome braki społeczne. W miarę wzrostu świadomości społecznej, takie określenia są coraz bardziej potępiane jako nieodpowiednie i szkodliwe.

– I co, zaprosiłeś ją w końcu na piwo?
– Nie, stary to jeszcze nie moment, nie było odpowiedniej chwili.
– Jezu, co za stulejarz!

Przykładem stulejarza może być Garett z filmu poniżej, który jest typowym geekiem w fedorze i podkochuje się w atrakcyjnej dziewczynie z zajęć tanecznych. Pewnego dnia postanawia przy wszystkich zrobić dla niej taniec i wręczyć jej czekoladki. W nagrodę otrzymuje przytulasa i to wszystko.

YouTube video

Albowiem dziewczyna wybiera innego chłopaka – gracza futbolu amerykańskiego, który męskimi cechami wręcz przytłacza Garetta.

*


B
Bad Boy
Betabankomat
Beta provider

C
Chad
Chad lite
Cuckold

F
Feminazistka
Femoid
Friends With Benefits
Friendzone
Fuckboy

H
High Tier Normie
Hook up

I
Incel

J
Julka z Twittera

M
Mroczna triada

N
Normik

O
One night Stand
Oskarek deweloperski

P
Pick me girl
Płodna Julka
Pretty boy

S
Samiec alfa
Samiec beta
Samiec sigma
Samiec zeta
Sexual Market Value
Situationship
Skala atrakcyjności
Spermiarz
Spinning plates
Stulejarz
Subhuman