Kim jest betabankomat?

– Słownik Pojęć –

betabankomat

Mianem betabankomatu określa się mężczyznę, który przejawia służalczą postawę wobec kobiet. Taki mężczyzna zwykle myśli, że żeby zdobyć kobietę, trzeba stawiać jej drogie kolacje, kupować upominki i na każdym kroku adorować – wszystko po to, żeby uzyskać dostęp do sypialni. Taki mężczyzna często jest koniec końców sfrustrowany, ponieważ jego postawa rzadko kiedy przynosi wymierne korzyści, adekwatne do zainwestowanego czasu i zasobów. Przydomek ten został rozpowszechniony przez środowiska redpill oraz pua.

Określenie „beta bankomat” sugeruje, że taki mężczyzna jest wykorzystywany finansowo przez innych, często w sytuacjach romantycznych, gdzie jest gotów wydawać pieniądze, kupować prezenty lub opłacać rachunki, nie otrzymując w zamian prawdziwej miłości czy szacunku.

Stąd też wzięło się popularne określenie „Alfa szmaci, beta płaci”. Zakłada ono że istnieje grupa mężczyzn, która ma dostęp do wielu kobiet bez większych starań, podczas gdy pozostała grupa mężczyzn ma dostęp do tych kobiet, inwestując w nie nieproporcjonalnie więcej zasobów.

– Słyszałeś co Maciek kupił tej nowej lasce, którą poznał dwa tygodnie temu? Pierścionek za 5 tysięcy!
– Nie żartuj? Ale z niego betabankomat.

*


B
Bad Boy
Betabankomat

C
Chad
Chad lite

F
Femoid
Friends With Benefits
Friendzone
Fuckboy

H
High Tier Normie
Hook up

I
Incel

J
Julka z Twittera

M
Mroczna triada

N
Normik

O
One night Stand
Oskarek deweloperski

P
Płodna Julka
Pretty boy

S
Samiec alfa
Samiec beta
Samiec sigma
Samiec zeta
Situationship
Spinning plates
Subhuman