Kim jest Julka z Twittera?

– Słownik Pojęć –

julka z twittera

Julka z Twittera to dziewczyna, która najczęściej ma lewicowe poglądy, które idą w parze z niedojrzałością – a więc młodym wiekiem. Taka dziewczyna wiele spraw traktuje po omacku, nie rozumiejąc, że pewne rzeczy wymagają podejścia wielopłaszczyznowego. Taka osoba najczęściej broni ideologii LGBT, feminizmu i nie popiera wszelkich ruchów męskich – nawet tych, które w słusznej sprawie walczą o swoje prawa. Julka z Twittera traktuje medium należące do Elona Muska jako źródło wylania swoich żali i frustracji do świata. Uważa, że pisząc posty, bierze czynny udział w poprawianiu świata. Julki uwielbiają wstawiać zdjęcie profilowe z flagą państwa w którym toczy się wojna jako formę wsparcia. Jednak jest to wsparcie bezużyteczne, które nie ma żadnego przełożenia na rzeczywistość. Taka dziewczyna często powtarza usłyszane już wcześniej hasła, których w żaden sposób nie zweryfikowała. Określenie to jest więc najczęściej używane obraźliwie, żeby pokazać niedojrzałość i głupotę dziewczyny, która wypowiada na forum pod jakimś tematem.

Charakterystyczne cechy Julki:

  1. Głoszenie progresywnych i liberalnych idei, takich jak prawa kobiet, LGBTQ+, troska o środowisko, oraz krytyka Kościoła katolickiego i innych konserwatywnych instytucji.
  2. Skłonność do emocjonalnych i często kontrowersyjnych wypowiedzi.
  3. Przekonanie o wyższości własnych poglądów nad innymi oraz brak tolerancji dla krytyki​

Pojęcie „Julka z Twittera” pojawiło się, gdy imię Julia stało się popularne wśród młodszych pokoleń, a Twitter zaczął być platformą do intensywnej wymiany opinii. Termin ten często ma negatywne konotacje, wskazując na pewną naiwność i brak głębszego zrozumienia problemów, które „Julki” poruszają, oraz na skłonność do powierzchownego powielania cudzych opinii​

– Dlatego wszyscy mężczyźni to faszyści i mizogini!
– O matko, kolejna Julka z Twittera…

*


B
Bad Boy
Betabankomat
Beta provider

C
Chad
Chad lite
Cuckold

F
Feminazistka
Femoid
Friends With Benefits
Friendzone
Fuckboy

H
High Tier Normie
Hook up

I
Incel

J
Julka z Twittera

M
Mroczna triada

N
Normik

O
One night Stand
Oskarek deweloperski

P
Pick me girl
Płodna Julka
Pretty boy

S
Samiec alfa
Samiec beta
Samiec sigma
Samiec zeta
Sexual Market Value
Situationship
Skala atrakcyjności
Spermiarz
Spinning plates
Stulejarz
Subhuman