Kto to jest beta orbiter?

– Słownik Pojęć –

beta provider

Beta orbiter to najczęściej mężczyzna, który ma jakieś romantyczne względy do danej kobiety, ale nie potrafi zdobyć się na odwagę żeby ją gdzieś zaprosić lub pokazać swoje intencje. W związku z tym, cały czas udaje przyjaciela lub kolegę takiej kobiety i liczy, że pewnego dnia coś wydarzy się samo. Stąd właśnie pochodzi zlepek tych dwóch słów. Beta oznacza samca który nie potrafi obchodzić się z kobietami i próbuje wkupić się w ich względy, natomiast orbiter oznacza, że dany mężczyzna jak planety po orbicie krąży wokół kobiety i nie potrafi zdobyć się na odwagę, by pokazać swoje intencje.

Charakterystyka Beta Orbitera:

  • Pasywność: Beta orbiter unika bezpośredniego dążenia do związku, zamiast tego „krąży” wokół osoby, którą jest zainteresowany, licząc na to, że ona w końcu odwzajemni jego uczucia.
  • Strefa przyjaciela: Często zostaje w strefie przyjaciela, dostarczając emocjonalnego lub praktycznego wsparcia bez przechodzenia do romantycznej lub fizycznej relacji.
  • Postrzegany jako niegroźny: Beta orbiter jest zazwyczaj postrzegany jako mniej asertywny lub pewny siebie w porównaniu do „alfa” mężczyzn, którzy są bardziej bezpośredni w swoich zamiarach i działaniach.

– Wiesz że Michał już przez ostatnie pół roku zabiera się za Anię i teraz jest w friendzone?
– Haha, co za beta orbiter!

*


B
Bad Boy
Betabankomat
Beta orbiter
Beta provider

C
Chad
Chad lite
Cuckold

F
Feminazistka
Femoid
Friends With Benefits
Friendzone
Fuckboy

H
High Tier Normie
Hook up

I
Incel

J
Julka z Twittera

M
Mroczna triada

N
Normik

O
One night Stand
Oskarek deweloperski

P
Pick me girl
Płodna Julka
Pretty boy

S
Samiec alfa
Samiec beta
Samiec sigma
Samiec zeta
Sexual Market Value
Situationship
Skala atrakcyjności
Spermiarz
Spinning plates
Stulejarz
Subhuman