Data publikacji: 23 listopada 2022
Data aktualizacji: 6 lutego 2024

Ciężko się nie zgodzić, że najpopularniejszą aplikacją randkową w Europie jest Tinder. Jednak to, co najczęściej wybierane przez ludzi, nie gwarantuje jakości, stąd alternatywy dla Tindera powstają każdego dnia. Wielu osobom tak popularna platforma może nie odpowiadać, ponieważ używają jej osoby, które nie wpasowują się w cel, przez który zakładasz konto na aplikacji. Czasem lepiej wybrać mniejszy portal randkowy, gdzie ludzie przychodzą z innymi intencjami. W tym artykule przyjrzymy się kilku portalom randkowym i rozważymy ich plusy i minusy. 

Badoo 

badoo aplikacja

Jest to aplikacja, która jest bardzo podobna do Tindera, jednak posiada mniej użytkowników i trochę inne funkcje. W wypadku tego portalu randkowego możemy jasno zaznaczyć, czego dokładnie oczekujemy od osoby, której tutaj szukamy i zawrzeć w profilu więcej informacji. Dobrze jest wiedzieć jeszcze przed polubieniem danego profilu, czy szukamy tego samego. Jeśli wcześniej korzystałeś z Tindera, to bardzo szybko zrozumiesz, jak działa Badoo. Oczywiście, aplikacja posiada konto premium, za które trzeba zapłacić, a w zamian otrzymamy wiele przydatnych możliwości.

Niestety Badoo cieszy się gorszą opinią niż Tinder, ze względu na używanie prywatnych list kontaktowych w celu wysyłania zaproszeń do aplikacji. Dodatkowo portale randkowe tego typu, czyli nie największe i zarazem nie najmniejsze, mogą dalej tworzyć klimat, przed którym uciekłeś z Tindera. Jeśli jednak rozważasz Badoo ze względu na zablokowane konto na Tinderze, to jest to zawsze jakaś opcja.

Fotka

fotka com

Jest to portal randkowy, o którym większość osób mogła nie słyszeć. W przeciwieństwie do powyżej opisanego portalu Fotka jest naprawdę wyjątkowa. Nie jest to jedynie miejsce do szukania drugiej połówki bądź znajomych, ale także do prowadzenia relacji. Trochę żywsze podejście do tworzenia kontaktów, a nie tylko pisanie na czacie, może dla wielu osób okazać się przekonujące. W tym wszystkim warto zaznaczyć, że pomimo mniejszej rozpoznawalności portalu, wcale nie brakuje na nim ludzi. Bez problemu znajdziesz tutaj osoby, z którymi będzie chciał spędzić wieczór na pisaniu, a może nawet na spotkaniu.

Niestety nie obejdzie się bez wad. Pomimo wielu zalet Fotka wprowadziła ograniczenia rozmów dla osób, które nie posiadają konta premium zwanego “klubem gwiazd”. Zakup konta premium kosztuje 10 zł miesięcznie, co nie jest przerażającą kwotą, jednak nie każdy musi chcieć za to płacić. Nasz profil nie będzie też widoczny na głównej stronie, jeśli w ów klubie gwiazd się nie znajdziemy. To znacząco ograniczy nasze zasięgi i możliwości poznawania nowych osób. 

Bumble

bumble

W tym wypadku mamy portal randkowy, który mocno faworyzuje kobiety. W tym wypadku to właśnie kobiety muszą zainicjować rozmowę (co wielu osobom może się spodobać). To bardzo ogranicza nasze możliwości. Kobiety poprzez proces polubienia lub ignorowania dobierają osobę, do której mogą później napisać. Mężczyzna w tym wypadku nie może napisać pierwszy. Ponoć ze względu na to, jak wygląda ta aplikacja, jest tam mniej tzw. “chamstwa”, na co wskazują komentarze użytkowników.

Trzeba brać tutaj pod uwagę to, że jako mężczyzna, jesteś w tej aplikacji tak, jakby figurą w gablocie, po którą ktoś musi sięgnąć. Nie każdemu taka sytuacja musi się podobać. Podejście faworyzujące jedną stronę może budować sporą frustrację związaną z ograniczeniem możliwości części użytkowników. Na pewno nie jest to dobra aplikacja dla osób, które cenią sobie proaktywne działanie. Warto jednak zaznaczyć, że sama aplikacja jest bezpieczniejsza dla kobiet, ponieważ pomaga im w łatwiejszy sposób unikać osób, które mogłyby okazać się nie najlepszymi towarzyszami do rozmowy.

Sympatia

sympatia portal

Alternatywy Tindera nie muszą być od niego gorsze, co Sympatia pokazuje bardzo dobrze. Jest to portal o wiele bardziej kameralny, co jednak nie przeszkadza w znalezieniu osoby, z którą będzie nam się dobrze i ciekawie pisać. Już na samym początku korzystania z portalu zauważysz, że jest on bardzo intuicyjny. Nie tylko pozwala na łatwe przeglądanie profili, ale też łatwe zamieszczanie informacji. Użytkowanie różni się trochę od tego, co oferuje nam Tinder albo Badoo. W aplikacji możemy znaleźć coś podobnego do systemu polubień, ale tylko jeśli posiadamy konto premium. W wypadku użytkowników, którzy płacą za aplikację, pojawia się możliwość Bingo, gdzie pojawiają się zdjęcia do polubienia. Jeśli polubimy czyjeś zdjęcie, to druga osoba otrzyma powiadomienie, co może zostać wykorzystane jako pretekst do napisania.

Niestety, Sympatia bez konta premium nie ma wiele do zaoferowania. Wielu użytkowników zwraca uwagę, że premium jest warte swojej ceny, ale bez niego nie da się sensownie korzystać z tej platformy. Ponadto wiele kont na portalu jest porzuconych, przez co można łatwo trafić na konta widmo, z których nikt nam nic nie odpisze.

Facebook Dating

Facebook dating

Jest to ciekawa opcja dla osób, dla których liczy się to, żeby nie napotykać fake kont. Ponieważ na sam portal randkowy trzeba zalogować się przez Facebooka, możemy łatwo zweryfikować, czy dana osoba naprawdę istnieje. Coś, co wyróżnia ten portal, to fakt, że nie posiada ona żadnej opcji premium. Możemy poznawać nowe osoby bez żadnych komplikacji. Oczywiście nie musisz przejmować się tym, że Twoi znajomi się zobaczą, ponieważ możesz korzystać z tej platformy całkowicie anonimowo. Kolejną zaletą jest to, że nie musisz korzystać z żadnej zewnętrznej aplikacji, wystarczy Ci tylko profil na Facebooku.

Pomimo tego, że sam portal cieszy się dobrymi opiniami, nie jest on jednak tak popularny, jak Tinder albo Badoo. Największą wadą Facebook Dating jest właśnie to, że nie posiada on aż tylu użytkowników. Choć dla niektórych może to być coś pozytywnego, to ciężej jest tam znaleźć osobę, z którą chcielibyśmy się spotkać.

Erodate

erodate portal

Opcją dla osób, które szukają tylko przygód może być Erodate. To portal, służący do poszukiwania głównie znajomości „na luzie”, takich jak ONS czy FWB. Jeśli nie zależy Ci na relacjach długoterminowych, to jak najbardziej powinieneś spróbować założyć tam konto.

Największe zalety Erodate:

  • Dużo aktywnych użytkowników,
  • Portal nastawiony na zabawę i relacje FWB,
  • Dobrze działająca moderacja i administracja.

Portal jest przeznaczony tylko dla osób 18+. W swoich preferencjach potencjalne osoby ustawiają jakiego typu relacji szukają oraz jakie są ich seksualne przyzwyczajenia i fantazje. Następnie jeśli obie osoby chcą nawiązać znajomość – wystarczy wysłać wiadomość i umówić się na spotkanie. Jeśli chcesz założyć konto na Erodate – to spróbuj już teraz.

Bumble to największa konkurencja Tindera. Jest to apka podobna do Tindera, ale z pewnymi różnicami. Na Bumble to kobiety podejmują pierwszy krok w nawiązywaniu kontaktu po dopasowaniu.

Alternatywy Tindera – Daygame lub Nightgame

Jeśli czytasz mojego bloga, to wiesz doskonale, że zawsze jako alternatywę takich aplikacji polecam podryw w życiu realnym. Dokładniej mam na myśli Daygame. Jest to moim zdaniem wciąż najlepszy sposób na poznawanie kobiet i od lat nic się nie zmieniło. Piszę to ze swojej perspektywy, ponieważ w swoim życiu podszedłem już do setek kobiet, a robię to odkąd skończyłem 16 lat. Masz więc pewność, że moje rady w tym temacie są oparte na realnym doświadczeniu i sukcesach – a nie są tylko wyssane z palca i oparte na samej internetowej teorii w celu nabijania w butelkę facetów.

Napisałem obszerny poradnik odnośnie podrywania kobiet w dzień, w którym krok po kroku omawiam jak robić to dobrze, skutecznie i z przyjemnością dla obu stron. Społeczeństwo chce wpoić Ci przekonania, że zaczepianie kobiet w dzień jest dziwne – tymczasem jest to całkowicie naturalne i normalne. Jednak mężczyźni od dziecka są szkoleni, że takie poznawanie dziewczyn jest „creepy”. Społeczeństwo ma w tym jeden cel – abyś Ty jako mężczyzna, nie odkrył przypadkiem, że masz dużo opcji do randkowania, przez co możesz z powodzeniem realizować swoją strategię reprodukcyjną – a więc zapłodnić jak największą ilość kobiet, a nie wybrać monogamiczny związek.

Społeczeństwu jako całości się to nie opłaca, dlatego mężczyźni od dziecka programowani są na Disneyland i komedie romantyczne. Jednak uwierz mi – to tylko iluzje, w które musisz przestać wierzyć.

Innym dobrym sposobem jest Nightgame. Polecam wychodzenie do klubów jeśli potrafisz:

  1. Tańczyć – najlepiej jesteś po jakimś kursie, lub zrobiłeś kurs tańca użytkowego na YouTube – tak że wiesz z czym to się je.
  2. Dbasz o siebie i wyglądasz ponadprzeciętnie dobrze.
  3. Jesteś bardzo pewny siebie i pewny swojej wartości, przez co odrzucenie na parkiecie Cię nie rusza.

Tinder alternatywy – Podsumowanie

Mimo że dla wielu osób świat portali randkowych kończy się na Tinderze, to zamykanie się tylko na jedną aplikację, może nie mieć większego sensu. Jest tak szczególnie wtedy, gdy przez jakiś czas nie możemy znaleźć naszej pary. Czasem warto po prostu zmienić środowisko i rozpocząć od nowa. W celu znalezienia dobrego portalu dla siebie dobrze jest rozglądać się, testować i nie zatrzymywać w jednym miejscu. Większość portali oferuje spore zniżki dla nowych użytkowników. Warto to wykorzystać, zwłaszcza wtedy, gdy portale randkowe mocno promują osoby, które płacą. Pamiętaj, że niezależnie od portalu wciąż bardzo istotne jest to, jak zaczynasz rozmowę czy jak atrakcyjny jest Twój profil. 

Jeśli potrzebujesz pomocy i na Tinderze nie radzisz sobie najlepiej – konieczne sprawdź i przeczytaj mój Tinder – Poradnik, który napisałem na podstawie wielu lat doświadczeń i analiz. Dzięki temu przestaniesz tracić czas, podniesiesz ilość par i przede wszystkim – podniesiesz ilość randek.