Data publikacji: 17 maja 2024
Data aktualizacji: 21 maja 2024

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. To moim zdaniem najlepszy czas, żeby poznawać nowych ludzi i poszerzać grono swoich znajomych. Jednak od razu na wstępie zaznaczę, że będziesz musiał wyjść z domu i otwierać gębę do obcych ludzi. Już jesteś zdemotywowany? To świetnie, bo to dopiero początek.

Wakacje dają szereg możliwości, jeśli chodzi o budowanie nowego grona znajomych. Jeśli masz wystarczającą ilość motywacji, możesz zbudować naprawdę mnóstwo nowych kontaktów. Jednak w 90% sytuacji to Ty będziesz musiał podjąć pierwszy krok.

Jak znaleźć znajomych w wakacje?

Jedna rada jaką od razu na start dałbym każdemu, kto ma problem z poznawaniem nowych ludzi lub twierdzi, że jego grono znajomych jest za małe to… wychodź jak najczęściej, nie siedź w domu. Gdy tylko masz okazję wyjść z domu, pracować gdzieś na zewnątrz – wychodź. Im częściej wychodzisz w miejsca publiczne, tym większa szansa, że kogoś poznasz.

Ja staram się latem nie siedzieć w domu i ile tylko mam okazję, to wychodzę. Pracuję z galerii handlowej, jadę na basen czy idę pograć w kosza. Siedząc w domu nie poznasz nikogo. Przewijanie par na Tinderze czy Hinge to również copium. Może kiedyś tak kogoś poznasz, a może nie.

Jednak co wiem na pewno – jakość osób poznanych na żywo jest większa, niż tych poznanych przez internet. Nie zawsze, ale bardzo często. Szczególnie odniósłbym to do kobiet. Poza tym według najnowszych informacji, młodzi ludzie odchodzą już od aplikacji randkowych. Do łask znowu wraca poznawanie się na żywo. Ludziom przejadł się Tinder.

Aplikacje randkowe, takie jak Tinder, tracą swój blask wśród studentów. Z badania wynika, że ​​prawie czterech na pięciu studentów praktycznie z nich nie korzysta. 79 proc. respondentów powiedziało, że nie korzysta z aplikacji randkowych lub korzysta z nich rzadziej niż raz w miesiącu.

business insider

Aktywność sportowa

W wakacje wiele osób uprawia aktywność fizyczną outdoor. Warto więc zastanowić się co lubimy i po prostu zacząć to robić. Jeśli lubisz jeździć na deskorolce, idź na skatepark. Jeśli lubisz grać w piłkę, weź znajomego i znajdźcie jakąś ekipę w swoim mieście – od biedy spotted może być tutaj sporą pomocą.

A może w twoim mieście jest jakiś park, miejsce do gry w kosza? Możesz się tam przejść kilka razy, jest spora szansa, ze kogoś poznasz, zagrasz mecz, jeden drugi i będziesz miał nową pakę znajomych.

Bardzo często poznaję tak ludzi na basenie latem. Szukamy z kumplem kogoś do zagrania w siatkówkę plażową i tak powstają znajomości. Totalny banał „gracie w siatę?” – i cyk, tworzysz nową grupę znajomych. Jak się dobrze gra to bierzecie jakiś kontakt do siebie na „mecz rewanżowy”. W ten sposób możesz też poznawać znajomych tych znajomych. Często się zdarza, że następnym razem oni przyjdą na basen z innymi ludźmi. To samo napędzający się mechanizm.

Nocne życie

night game

Kluby, dyskoteki czy inne nocne spędy to bardzo dobry sposób na poznawanie nowych ludzi. Alkohol często jest nieodłącznym elementem takich wypadów, co sprzyja łatwiejszemu nawiązywaniu nowych kontaktów. Niektórzy nazywają to Night Game, ale w tym wpisie skupiam się ogólnie na poznawaniu nowych znajomych, nie tylko kobiet.

Latem częściej z reguły bierze się udział w takich imprezach. Jedną z moich ulubionych jest impreza typu Silent Disco, która jest jednocześnie super sposobem na poznawanie dziewczyn. Jak to wygląda?

Zwykle mamy kilku DJ-ów, którzy grają określony typ muzyki, a Ty możesz przełączać się między kanałami. W zależności od kanału jakiego teraz słuchasz, twoje słuchawki świecą się na określony kolor. Jeśli fajnie Ci się tańczy z jakąś dziewczyną po prostu zdejmujecie słuchawki i rozmawiacie – nie zagłusza Was muzyka z głośnika. Takie imprezy odbywają się głównie latem, ponieważ zwykle mają miejsce na świeżym powietrzu.

Lokalne eventy

Latem sporo odbywa się także lokalnych eventów typu – dożynki, jakieś małe festiwale czy dni danego miasta. Warto się na coś takiego wybrać. To kolejna szansa na poznanie nowych ludzi.

Staraj się żyć zgodnie z zasadą – jeśli jest pogoda i mam czas – nie siedzę w domu. Unikaj siedzenia w domu w wakacje. Jak tylko możesz – wychodź na zewnątrz, nawet jeśli masz tylko samemu iść na spacer, napić się piwa na rynku i poczytać gazetę. Po prostu nie siedź z domu. Na to przyjdzie czas, jak nie będziesz już wiedział jak masz na imię i będziesz siedział w domu starców (czego Ci nie życzę, ale przyznaj, ze taka perspektywa jednak motywuje do podejmowania działania mimo strachu?).

Po prostu wyjścia na miasto

Wyjścia na miasto czy to na ogródki piwne czy po prostu na spacer to rownież szansa na poznawanie nowych osób. Nigdy nie wiesz, co się wydarzy, gdy wyjdziesz z domu. Dlatego jeśli tylko masz możliwość – zbieraj ekipę i wychodź na miasto.

Nie ma znaczenia, czy idziesz na sushi czy na piwo z kumplem. Liczy się to żeby wychodzić i rozmawiać z jak największą ilością ludzi. Spróbuj też odnowić kontakty z osobami, które lubisz, a dawno się nie widzieliście.

jak poderwać dziewczynę

KUP TERAZ

Wyjazdy organizowane

jak znaleźć znajomych wyjazd zorganizowany

Zastanawiasz się jak znaleźć znajomych w wakacje? A student travel – mówi Ci to coś? Takie wyjazdy organizowane to również świetny sposób na poznawanie nowych ludzi. Jeśli oczywiście lubisz ten klimat. Na takich obozach masz zwykle singli, lub jakieś grupy znajomych i z nimi się integrujesz, bawisz itp.

Ja szczerze mówiąc wolę niezależność na wakacjach i nie bycie uwiązanym do jednej grupy, z którą muszę się integrować. Natomiast różni są ludzie i myślę, że jest to dla wielu osób szansa na przeżycie fajnej przygody. Na pewno na takich wyjazdach musisz nastawić się, że alkohol będzie lał się litrami. Jeśli jesteś przeciwnikiem alkoholu, to możesz po prostu nie wpasować się do grupy i będziesz się źle czuł.

Wyjazdy samemu / ze znajomymi

Jeśli masz znajomego z którym razem jeździcie na wakacje – super. W ten sposób masz otwartą furtkę do poznawania nieograniczonej liczby dziewczyn czy ludzi ogółem. Do tej pory tak właśnie robiłem, miałem kumpla z którym razem jeździliśmy na wakacje i tam robiliśmy swoje. Niestety znalazł już dziewczynę na stałe i zostałem sam.

Co w związku z tym? Nic, bo można też uprawiać tzw. solo traveling. Podróże solo mocno rozwijają, jesteś zdany tylko na siebie i tylko od Ciebie zależy, co na danych wakacjach się wydarzy. Sposób nie idealny, bo zawsze w grupie raźniej i zabawniej, ale polecam spróbować również solo, przynajmniej raz i zobaczyć czy Ci siądzie.

Festiwale

jak znaleźć znajomych festiwal

Latem mamy prawdziwy wysyp festiwali. Przystanek Woodstock, Rock am Ring, Southside Festival – jest tego mnóstwo, a jeszcze przecież jest cała gamma festiwali lokalnych. Na takich festiwalach poznawanie nowych ludzi to naturalny proces. Bawicie się przy piwku do muzyki, którą lubicie, każdy ma wakacyjny nastrój, ludzie są wyluzowani. To naprawdę znakomity sposób na poznawanie nowych ludzi.

Jeśli masz możliwość – przejdź się na festiwal. Nawet jeśli wolisz słuchać rapu, to spróbuj – zobacz co się tam dzieje. Jak często powtarzam – trzeba być pragmatykiem i brać życie takim jakie jest. Jeśli są możliwości, to trzeba z nich korzystać.

Tinder i inne aplikacje

od ilu lat jest tinder

Dobra, w pierwszym akapicie napisałem, że będziesz musiał wychodzić z domu i otwierać usta do obcych ludzi. Jednak muszę wstawić tutaj też aplikacje randkowe, bo popadanie ze skrajności w skrajność jest złe. Apki do poznawania znajomych czy dziewczyn – są w porządku, ale trzeba naprawdę podejść do nich z dystansem.

W obrębie swojego kraju nie używam już tych apek. Jak wspominałem wielokrotnie – funkcja Tinder paszport może pomóc w poznawaniu nowych dziewczyn poza granicami Twojego kraju. A więc – planujesz udać się do Pragi na kilka dni. Odpalasz wcześniej paszport i próbujesz złapać pary w tej lokalizacji. Potem umawiasz się z wyprzedzeniem i po przyjeździe do Pragi masz już dziewczynę, z którą wyjdziesz na drinka. Niewiele dziewczyn marzy o tym, żeby przeleciał je facet turysta, który przyjechał na solo traveling. Jednak – są wyjątki i niektóre dziewczyny po prostu lubią ten klimat. Element egzotyki zawsze dodaje trochę pożądania, większość z nas ma przecież fantazję, żeby przespać się z czarnoskórą dziewczyną czy latynoską. I na tej samej zasadzie to działa w drugą stronę. Pamiętaj, że do uruchomienia paszportu na Tinderze, potrzebujesz minimum Tindera Plus.

Dlatego polecam nie udawać – tylko komunikować bardziej wprost po co i w jakim celu jesteś w danym kraju. Tylko też nie rób tego na bezczela „przyjechałem do Pragi bo chcę posuwać tutejsze dziewczyny”. Raczej dodaj do opisu coś w stylu:

tinder opis

Każda dziewczyna od razu skuma, że nie będziesz jej chłopakiem, skoro po tygodniu w Pradze udajesz się do Australii. Ona wie o co chodzi, ale nie komunikujesz tego wprost – to jest element flirtu z dziewczyną, zupełnie jak podczas rozmowy, gdy nie dajesz na talerzu wszystkich informacji. NIedawno udało mi się nawet złapać Czeszkę, która chce mieć po prostu kompana do zwiedzenia Italii.

Dlatego nie demonizuję całkowicie internetu – tak też można poznawać znajomych. Na spotted możesz poszukać ekipy do gry w piłkę, ludzi do zespołu itd.

Jak znaleźć znajomych – podsumowanie

I na zakończenie – gdziekolwiek będziesz, cokolwiek wybierzesz – bądź proaktywny. Nie czekaj aż ktoś do Ciebie zagada. Działaj, działaj i jeszcze raz działaj. Zobaczysz po czasie, że social skille to umiejętność jak każda inna i ona zanika gdy tego nie robisz. Gdy będziesz robił to często, to zauważysz jak swobodnie będziesz się czuł w interakcjach z obcymi ludźmi.

Pamiętaj też, że jeśli zimę przesiedziałeś w domu i teraz wracasz do gry, to będziesz potrzebował trochę czasu na wejście na odpowiednie tory. Dlatego nie zniechęcaj się gdy social anxiety będzie na wysokim poziomie. To całkowicie normalne. Mam na blogu sporo tematów jak sobie z tym radzić w perspektywie Day Game, więc możesz z tego skorzystać. Pamiętaj o metodzie małych kroków. Jak nie otwarłeś do obcej osoby gęby przez pół roku, to wyjdź i zapytaj kogoś jak dojść do centrum handlowego. Potem zapytaj kogoś o godzinę. A potem już normalnie nawiązuj nowe kontakty z dziewczynami i nie tylko.

Nie zapominaj o tym, bo niektórzy bagatelizują metodę małych kroków. Zapominają o podstawach. I potem chodzą przez dwie godziny po mieście, nie potrafią otworzyć ust do żadnej z dziewczyn i sfrustrowani wracają do domu.

Daj znać jakie plany na te wakacje. Ja zaplanowałem w te wakacje poznać dziewczyny z różnych krajów, przede wszystkim – Czechy i Włochy. Zobaczymy jak pójdzie 😉

*

Jeśli śledzisz mnie w socialach to wiesz, że ostatnio działam też w muzyce i przygotowałem nowy numer wakacyjny w gatunku pop punk – Czasem Latem Lubię Palić Trawę. Jeśli chcesz – zapisz się na pre save i nie przegap premiery, idealny na festiwale, nad jezioro ze znajomymi i grilla na działce 😛 -> https://emuzeme.link/Dav1dCzasemLatemLubiePalicTrawe