Zastanawiasz się jak rozmawiać z dziewczyną? Dobrze trafiłeś! Prawdopodobnie każdy mężczyzna w swoim życiu doświadczył przynajmniej raz jakichś problemów dotyczących komunikacji damsko- męskiej. Z tego krótkiego poradnika dowiesz się jak gadać z dziewczyną, żeby odnosić sukcesy zarówno w poznawaniu kobiet, jak również dogadywać się dobrze w relacji ze swoją partnerką.

Podoba mi się dziewczyna i co dalej?

Jak rozmawiać z dziewczyną, która mi się podoba? To pytanie, które zadaje sobie wielu facetów na całym świecie. Choć zadanie wydaje się trudne na pierwszy rzut oka, bo przecież każda dziewczyna jest inna i nie do każdej trafi taka sama strategia prowadzenia rozmowy, to są sposoby na to, aby odnieść sukces w tej kwestii. Dzięki temu przełamiesz pierwsze lody, a kiedy dziewczyna zobaczy, że jesteś dobrym rozmówcą i potrafisz słuchać, sama zacznie inicjować rozmowy z Tobą. Najważniejsze to być autentycznym. Trzeba pamiętać, że koniec końców, dziewczyna to taki sam, zwykły człowiek jak Ty. Nie lubi obłudy i kłamstwa.

Dlatego najlepiej sprawdzi się autentyczność. Pokaż jej swoje prawdziwe oblicze (oczywiście w jak najbardziej pozytywnym świetle). Tworzenie sztucznego obrazu siebie nie ma sensu, ponieważ prawda zawsze, prędzej czy później wyjdzie na jaw. Możesz sobie w ten sposób przysporzyć wiele kłopotów i skreślić nawet dobrze zapowiadającą się znajomość. Dlatego, jeśli dziewczyna polubi Cię za to, jaki jesteś naprawdę, to już można powiedzieć, że osiągnąłeś połowę sukcesu. Jeśli nie wiesz jakie pytania dla dziewczyny są odpowiednie i brakuje Ci pomysłów – przeczytaj resztę poradników na moim blogu, z pewnością Ci pomogą.

Jak rozmawiać z dziewczyną?

Dla większości z nas to najtrudniejszy etap. Jeśli znacie się z widzenia, dobrym sposobem może być dołączenie do niej podczas lunchu lub kiedy samotnie siedzi na ławce czytając książkę. Uwaga! Nie bądź jednak nachalny i nie narzucaj się. Musisz wyczuć sytuację. Nie zagaduj dziewczyny, kiedy jest widocznie zajęta, rozmawia z kimś czy to na żywo, czy przez telefon. Nie rozpraszaj jej, kiedy jest skupiona na pracy. Nikt tego nie lubi. Zamiast tego znajdź moment, w którym jest na przykład sama.

Zachowuj się łagodnie i naturalnie, a wtedy dziewczyna prawie na pewno podejdzie do tego co mówisz z pozytywnym nastawieniem i ciekawością. Jeśli chodzicie do jednej szkoły, pracujecie w tej samej firmie, albo oboje chodzicie na spacery z psami w pobliskim parku, to warto znaleźć temat rozmowy, który dotyczy tego, co was łączy. Tak będzie łatwiej rozwinąć konwersację i pozwoli to zminimalizować ryzyko wystąpienia niezręcznej ciszy. To dobry punkty wyjścia, dzięki któremu będziecie mogli później płynnie zmienić temat na inny.

Sytuacja, kiedy zagadujesz do obcej kobiety wymaga nieco innego podejścia

Weź pod uwagę fakt, że kobieta nie ma pojęcia, kim jesteś i może się wystraszyć, jeśli sprawisz wrażenie nachalnego. W dzisiejszych czasach najlepiej zagadać zwyczajnym „cześć”. Choć wydaje się mało oryginalne, to brzmi najbardziej neutralnie i przyjaźnie. Nie próbuj tekstów typu „bolało, jak spadałaś z nieba”? Te bowiem, jeśli w ogóle miały jakiekolwiek czasy świetności, to odeszły już dawno do lamusa. Nie uświadczysz ich nawet na niskiego poziomu dyskotece. Warto postawić na prostotę. Small-talk jest dobry, ale nie sprawdza się na dłuższą metę. Możesz użyć rozmowy o pogodzie jako pretekstu do nawiązania kontaktu, ale pamiętaj, żeby od tego przejść do konkretów. Uważaj z komplementami. Na ogół dziewczyny je lubią, ale nie przesadzaj z ich częstotliwością, żeby nie wypaść sztucznie.

jak rozmawiać z dziewczyną

Można i tak.

Jak gadać z dziewczyną? Musisz umieć słuchać!

Dziewczyny dużą uwagę przywiązują do tego, czy rozmówca uważnie słucha tego, co mają do powiedzenia i zapamiętuje przynajmniej niektóre szczegóły. To dla nich dobry sprawdzian tego, czy mężczyźnie naprawdę zależy na potencjalnej relacji. Dobrym sposobem na podtrzymanie rozmowy jest odnoszenie się do jej słów. Powiedz jej, jeśli lubisz tę samą książkę czy serial. Wymieńcie się opinią na temat nowego filmu z Bondem. To najlepszy punkt zaczepienia. Warto szukać wspólnych pasji, ponieważ z tego powstają najlepsze tematy. Nieraz wtedy okazuje się, że możecie gadać przez długie godziny, nie nudząc się swoim towarzystwem. Nie komentuj jednak złośliwie jej hobby czy poglądów. Masz prawo wyrazić swoje zdanie w sposób kulturalny i nieumniejszający twojej rozmówczyni.

Czytaj również:

Nie bój się odrzucenia – jak rozmawiać z kobietą?

Nie zawsze przecież z góry wiadomo, że dana kobieta jest już zajęta, albo po prostu nie ma ochoty na nową znajomość. To naturalny element procesu poznawania się, który prędzej czy później może się zdarzyć również Tobie. Jeśli okaże się, że nie rozmawia wam się najlepiej, to potraktuj to jako swego rodzaju trening, który przybliża Cię do perfekcji w prowadzeniu rozmów z kobietami. Nie odbieraj tego jako osobistej porażki, a raczej jako cenną wskazówkę, aby wiedzieć na przyszłość, jak się rozmawia z dziewczyną.

Rozmowa w sytuacji, kiedy nie widzicie się twarzą w twarz

Jeśli zastanawiasz się jak rozmawiać z dziewczyną przez internet – czytaj dalej i sprawdź mój wpis na temat Tindera. Sieć to świetne miejsce zarówno do poznawania nowych osób, jak i komunikowania się ze swoimi znajomymi oraz bliskimi. Jednak niesie za sobą pewne ograniczenia, o których warto pamiętać, rozmawiając z kimś w ten sposób. Wiesz doskonale, że pisząc przez internet, nie da się zobaczyć reakcji drugiej osoby. Musisz być ostrożny. Nie dopuść do kłótni przez internet. Często, jeśli nie widzimy się z drugą osobą oko w oko, to łatwiej nam skierować do rozmówcy słowa, których na żywo byśmy nie wypowiedzieli. Rozmawiając przez internet, nie słyszymy też intonacji w jakiej słowo jest mówione, emocji jakie dana osoba nim wyraża. Odbiór słów pisanych przez internet może się diametralnie różnić od odbioru poza siecią, dlatego wystrzegaj się poważnych rozmów i kłótni, kiedy komunikujecie się online. Unikaj capslocka i wielokrotnych wykrzykników.

Jeśli masz problemy z podrywem na portalach randkowych, przeczytaj mój poradnik Tindera.

Jak rozmawiać z dziewczyną przez telefon?

Kontakt telefoniczny w swojej specyfice zbliżony jest do kontaktu internetowego, ponieważ też się nie widzicie. Możecie się jednak usłyszeć, co zmienia trochę perspektywę. Z głosu da się wyczytać niektóre emocje. Skoro więc jest on jedynym źródłem informacji na ten temat, zwróć szczególną uwagę na swój ton głosu i co nim komunikujesz. Nie liczy się bowiem tylko to, co mówimy, ale również sposób, w jaki mówimy.

Jak rozmawiać z dziewczyną, żeby rozwiązywać problemy skuteczniej?

Skuteczne rozwiązywanie konfliktów wymaga obustronnego zrozumienia, a często również wyrzeczeń. Bądź otwarty na sugestie i argumenty dziewczyny. Słuchaj uważnie, kiedy mówi o swoich uczuciach czy emocjach. Dla kobiet bardzo liczy się to, że mężczyzna próbuje je zrozumieć. Przedstawiaj swój punkt widzenia w sposób stonowany. Mów śmiało o tym, co Ci przeszkadza, ale nie pozwól, żeby nerwy wzięły nad Tobą górę. Jeśli dziewczyna kieruje w Twoją stronę oskarżenia, odpowiadaj na nie zdecydowanie, ale nie obrażając jej przy tym. Jeśli nadasz odpowiedni ton waszej rozmowie, ona prawdopodobnie dostosuje się, gdyż udowodnione jest, że jako ludzie odpowiadamy tak samo, jak do nas się mówi.

Nie ma jednego, uniwersalnego sposobu na to, jak prowadzić rozmowę z dziewczyną. Stosuj powyższe rady, a na pewno, w miarę zdobywania doświadczenia, zaczniesz coraz lepiej odnajdywać się w tej niełatwej sztuce.


Postaw mi kawę na buycoffee.to