Data publikacji: 20 października 2022
Data aktualizacji: 21 maja 2024

Kobiety lubią wzbudzać wśród mężczyzn zainteresowanie swoją osobą. Lubią być w centrum uwagi. Lubią być obsypywane komplementami i czuć się wyjątkowe. Adorowana kobieta będzie dla mężczyzny miła, urocza, może czasem delikatnie z nim flirtować. Takie zachowanie z jej strony może, ale nie musi oznaczać, że jest mężczyzną zainteresowana.

Kobiety zainteresowane głębszą relacją z mężczyzną wysyłają w ich stronę bardziej przejrzyste sygnały, aniżeli tylko takie, że są miłe. Niezależnie od tego czy podszedłeś na ulicy czy zagadałeś do dziewczyny na Tinderze – warto dowiedzieć się – jakie są oznaki takiego zainteresowania ze strony dziewczyny?

Oznaki zainteresowania kobiet

Do najczęstszych oznak zainteresowania kobiet należą:

Komunikacja werbalna

 1. Częsty kontakt: Inicjowanie rozmów, częste pisanie wiadomości, dzwonienie.
 2. Osobiste pytania: Zadawanie pytań na temat twojego życia osobistego, zainteresowań, planów na przyszłość.
 3. Komplementy: Pochwały dotyczące twojego wyglądu, umiejętności lub osobowości.
 4. Śmiech: Częste śmianie się z twoich żartów, nawet jeśli nie są one szczególnie zabawne.

Język ciała

 1. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego: Częste i długie patrzenie ci w oczy.
 2. Uśmiech: Częste uśmiechanie się do ciebie, szczególnie gdy patrzysz w jej kierunku.
 3. Dotyk: Delikatne dotykanie ramienia, ręki, pleców lub włosów.
 4. Postawa ciała: Zwracanie ciała w twoją stronę, nachylanie się ku tobie, otwarta postawa.
 5. Grywanie się włosami: Zabawa włosami w twojej obecności, co może świadczyć o nerwowości lub chęci zwrócenia twojej uwagi.

Zachowanie

 1. Spędzanie czasu: Chęć spędzania z tobą czasu, nawet jeśli nie ma wyraźnego powodu.
 2. Pamiętanie detali: Zapamiętywanie małych rzeczy, które jej powiedziałeś.
 3. Zazdrość: Okazywanie zazdrości, gdy rozmawiasz z innymi kobietami.
 4. Staranie się wyglądać dobrze: Zwracanie szczególnej uwagi na swój wygląd, kiedy ma spotkać się z tobą.
 5. Pomoc i wsparcie: Oferowanie pomocy w trudnych sytuacjach, wspieranie cię w twoich dążeniach i problemach.

Indicators of interest – bądź czujny

Zawsze powtarzam, że jeśli jesteś gdzieś na mieście lub w klubie – zwracaj uwagę na „IOI” – czyli tzw. indicators of interest. To zwykle subtelne sygnały świadczące o zainteresowaniu. Jednak tutaj potrzeba wprawy, ponieważ zwykle są to ułamki sekund – a kobiety nie są nawet świadome, że takie sygnały wysyłają.

Jeśli ktoś przykuwa naszą uwagę, to nie myślimy na zasadzie „hmm, będę się dłużej patrzeć, bo mi się podoba” – to się dzieje automatycznie. A więc jeśli przechodzisz obok dziewczyny i ona zawiesza na Tobie oko i Wasze spojrzenia się spotykają na dłuższą chwilę, to zwykle jest to właśnie oznaka zainteresowania.

Trzeba to jednak umieć rozróżnić, bo nie każdy kto się na Ciebie spojrzy, jest zainteresowany. Musisz nauczyć się czytać „zwykłe spojrzenie bo przechodzę obok i muszę uważać, żeby na niego nie wpaść” od głębokiego „woow, wydaje się być fajnym facetem”.  Możesz nie zdawać sobie nawet sprawy, że takie rzeczy się zdarzają.

Jednak tak, zdarza się, że dziewczyna po prostu przechodzi i nie tylko spojrzy się przez dłuższy czas, ale i uśmiechnie się do Ciebie. Jeśli w takiej sytuacji nie podchodzisz – to marnujesz naprawdę kapitalne okazje na nowe znajomości (oczywiście, jeśli dana kobieta Ci się podoba).

Nie wspominam już nawet o klubach. W klubach opierasz się praktycznie tylko na tym. Jest głośno, ścisk – liczy się praktycznie tylko mowa ciała i kontakt wzrokowy.

Zwróć uwagę na mowę jej ciała

Mężczyźni mają problemy w dostrzeganiu subtelnych sygnałów wysyłanych przez kobiety. A kobiety to mistrzynie flirtu i kokietowania. Oznaki zainteresowania u dziewczyny najłatwiej odczytać za pośrednictwem mowy jej ciała. Mężczyznom zazwyczaj wychodzi to dość opornie, nie wiedzą bowiem czego szukać i na co dokładnie zwracać uwagę.

A wystarczy zwrócić uwagę na drobne gesty, takie jak głębokie spojrzenie, subtelne poprawki włosów, podstawa jej stóp. Mężczyźni powinni zwracać uwagę na uśmiech kobiety. Kobiety mogą uśmiechać się szeroko i zalotnie lub unosząc jedynie nieznacznie kąciki ust. Jeśli dopiero co poznana kobieta uśmiecha się często w Twoim kierunku, to jest to oznaka sympatii.

oznaki zainteresowania
Tak staliśmy i nie wiem czy była zainteresowana, no tak czy siak nie pocałowałem jej.

Zwróć uwagę na to jak mówi

Dość istotną kwestią, wyrażającą sympatię ze strony kobiety jest mowa. Zwróć uwagę nie tylko na to, czy w ogóle mówi, ale również na to, jak mówi i co mówi. Kobieta zainteresowana nawiązaniem relacji z mężczyzną każdą nadarzającą okazje będzie wykorzystywała do tego, aby móc porozmawiać z mężczyzną. Sama będzie inicjowała te rozmowy i będzie w nie zaangażowana. Co więcej, jeśli jej ton głosu będzie przyjemny, oznacza to tylko jedno, że jest naprawdę zainteresowana tą relacją. Jeśli mówi o sobie w przesadny sposób lub opowiada o swoich doświadczeniach i przygodach, to również są to oznaki zainteresowania dziewczyny.

Ubiór i prezencja – czy chce wyglądać seksownie?

Oznaki, że dziewczyna jest zainteresowana to również sposób, w jaki się ubiera. Zainteresowana w relacje z mężczyzną kobieta będzie ubierała się atrakcyjnie. Będzie podkreślała atuty swojego ciała. Co więcej, zacznie pokazywać się w towarzystwie mężczyzny ubrana w kolory uznawane za seksowne, takie jak czerń, czerwień. Zacznie również wkładać buty na wysokim obcasie.

Przedstawianie znajomym

Oznaki zainteresowania u dziewczyny to również jej gotowość do przedstawienia mężczyźnie swoim znajomym. Takie zachowanie to wyraźny sygnał, że kobieta poważnie myśli o tym, aby być w związku z mężczyzną. To oznaka zainteresowania z jej strony i chęć pogłębienia waszej znajomości.

Podsumowując ten etap wpisu – kobieta, która chce być postrzegana przez mężczyznę jako „seksowna” / „atrakcyjna” – jest nim zainteresowana. Jeśli nie zależy jej na tym by być taką w oczach danego mężczyzny, to prawdopodobnie nie jest nim zainteresowana w seksualny sposób (czytaj – friendzone).

Małe gesty i subtelne znaki

Jeśli mężczyzna chce wiedzieć, czy kobieta jest naprawdę zainteresowana znajomością z nim, musi okazać się dobrym obserwatorem. Sygnały zainteresowania ze strony dziewczyn są zazwyczaj złożone.

Mężczyźni mogą mieć pewną trudność w ich dostrzeżeniu. To że ktoś jest dla Ciebie miły – nie oznacza, że jest zainteresowany w seksualny sposób. Lubię obserwować ten wysyp wpisów na forach, gdzie mężczyzna był w galerii handlowej i musiał się doradzić ekspedientki o perfum.

Po czym wyszedł ze sklepu praktycznie zakochany, bo ta ekspedientka była miła. Tak, na tym polega jej praca. Jest taka prawdopodobnie w 99% przypadków. Może lepiej nauczyć się podrywać dziewczyny, ale nie takie, które pracują w sklepie i chcą czy nie – muszą być dla Ciebie miłe i z Tobą rozmawiać.

Dotyk – jedna z największych oznak

Istnieją jednak pewne wyraźne oznaki zainteresowania dziewczyny chłopakiem. Jeśli dziewczyna sama zdecyduje się wyjść poza swoje fizyczne granice i dotknąć mężczyznę, pogłaskać po ramieniu, złapać za dłoń to jasny znak, że jest zainteresowania dalszą znajomością. Dotyk to już bardzo duża oznaka zainteresowania i kobiety rzadko pierwsze ją łamią, więc jeśli do tego dochodzi to coś jest na rzeczy. Oczywiście pomijam sytuacje, gdzie jesteś jej kolegą od X lat i taki przyjacielski dotyk jest u Was na porządku dziennym.

Jak poznać, że kobieta nie jest zainteresowana znajomością?

Bez dwóch zdań, kobiety flirt mają we krwi. Czasem wiele z nich nad nim nie panuje. Nie zawsze jednak to, że kobieta jest dla mężczyzny miła, oznacza o tym, że czuje coś więcej do niego.

Jakie są oznaki braku zainteresowania dziewczyny? Wyobraźmy sobie, że poznajesz jakąś kobietę, spodobała Ci się, chciałbyś kontynuować tę znajomość. W tym celu prosisz ją o numer telefonu. Posiadanie go ułatwiłoby Ci możliwość skontaktowania się z nią. Ona Ci go jednak nie daje. Wymijająco prosi, żebyś znalazł jej profil na Instagramie, Facebooku lub innym portalu społecznościowym. Już w tym momencie mężczyźnie powinna zapalić się czerwona lampka. Kobieta, wymigując się od podania numeru telefonu, najprawdopodobniej nie jest, tak entuzjastycznie nastawiona do kontynuowania znajomości, jak mężczyzna.

Pamiętaj o jednym: kobieta zainteresowana – ułatwi Ci zadanie. Kobieta niezainteresowana – utrudni Ci je maksymalnie. 

oznaki zainteresowania kobiety
Dzień dobry, szukam dziewczyny, którą spotkałem dziś w drodze do metra, popatrzyliśmy się na siebie – uśmiechnęłaś się. Niestety nie miałem jaj żeby podejść, więc jak pizda piszę na Spotted.

Oznaki braku zainteresowania

Jednak załóżmy, że mężczyzna zdobył ten numer telefonu. Po pewnym czasie próbuje skontaktować się z kobietą i umówić na spotkanie. Ona albo nie odbiera telefonu, albo nie odpisuje na wiadomości. Może się zdarzyć jednak, że po pewnym czasie na tę wiadomość odpowie, jednak oznajmi, że nie może się spotkać, bo w tym czasie robi coś ważnego. Powód jednak jest błahy. Nie proponuje również innego dnia na spotkanie, lakonicznie odpowiada, że może innym razem się uda. Takie zachowanie ze strony kobiety nie wróży niczemu dobremu. To wyraźny znak, że ona nie chce po prostu kontynuować tej znajomości.

Co jednak w sytuacji, gdy do kilku spotkań doszło. Mężczyźnie wydaje się, że występowały oznaki zainteresowania ze strony kobiety, jednak w pewnym momencie jej entuzjazm nieco opadł? Niby nadal umawia się z nim na spotkania, jednak nie są już to takie spotkania, jak na początku znajomości? Jak rozpoznać, czy kobieta nadal liczy na to, że ta znajomość przerodzi się w związek? Jakie są oznaki, że dziewczyna traci zainteresowanie?

Jeśli zauważysz, że kobieta nie śmieje się już z każdego Twojego  żartu, a nawet zaczęła uznawać je za głupie i jej oczy nie błyszczą się, aż tak bardzo w momencie spotkania to najprawdopodobniej relacja ta nie przerodzi się w nic więcej. Kolejną oznaką jest to, że przestaje się z mężczyzną kontaktować tak często, rzadko dzwoni. Przestaje pytać, kiedy może liczyć na kolejne spotkanie, nie inicjuje już kontaktu fizycznego, nie łapie za dłoń i nie przytula. Jeśli ona rzadziej pisze SMS-y, a Ty zastanawiasz się jak napisać do dziewczyny, żeby uratować znajomość prawdopodobnie nie ma to już sensu. Jeśli sygnały te trwają od dłuższego czasu, to raczej jej zainteresowanie zmalało i już nigdy nie wzrośnie. Mężczyzna powinien zastanowić się, czy warto taką znajomość kontynuować.

Zasada – jedna próba i next

Od jakiegoś czasu kieruję się jedną zasadą, którą wielu uważa za nieco kontrowersyjną ale dla mnie ona sprawdza się w 100%. Gdy poznaję dziewczynę i ona daje mi numer / podaje instagrama / cokolwiek – kontaktuję się z nią i zapraszam RAZ. Nie ma dla mnie znaczenia, czy powodem dla którego nie może się spotkać jest jej praca, zmarły kot czy złe samopoczucie – ja już się do niej nie odezwę. Jako mężczyzna zrobiłem wszystko co do mnie należało – miałem jaja podejść, wziąć kontakt i umówić się z nią. Nie muszę robić już nic więcej, piłka jest po jej stronie – reszta nie ma dla mnie znaczenia.

Powiesz tak no ale czasami dziewczyna naprawdę chce, a nie może – wiem o tym, ale nadal nie jest to już mój problem. XXI wiek, czas na jej ruch, jeśli chce się spotkać. I to nie ruch na zasadzie – „ok, zaprosił mnie, nie mogłam, to odezwę się do niego za dwa dni z jakimś tematem”. To się też często zdarza i jak najbardziej jest to jasny komunikat, że dziewczyna wyraża zainteresowanie – jednak jeśli z jej strony nie padnie konkretna deklaracja spotkania, to ja z nią popiszę i na tym zakończymy.

Taką postawę jest jednak łatwiej wprowadzić w życie, jeśli wiesz, że jesteś na tyle atrakcyjny (sprawdź – looksmaxing) i wartościowy – że wystarczy wyjść z domu i na jej miejsce poznasz kolejnych 10 dziewczyn. Czego sobie i Wam życzę – bo takie postawy w dzisiejszym simp world są bardzo potrzebne.