Podryw w sieci może stać się coraz powszechniejszy, ze względu na ostatnie wydarzenia – mam na myśli pandemię koronawirusa. Z tego powodu rośnie zainteresowanie aplikacjami randkowymi i innymi sposobami na poznanie chłopaka lub dziewczyny w internecie. Oczywiście zainteresowanie pojawia się wtedy, gdy spełnione są niższe piętra piramidy Maslowa. Jeśli borykasz się z brakiem pracy czy chorobą bliskich, to raczej nie myślisz o tym, aby podrywać dziewczyny w internecie. Jak podrywać na instagramie? 

Jak poderwać dziewczynę na Instagramie?

Gdyby to było takie proste, powiedziałbym – wysyłając wiadomość. Niestety takie nie jest. Zacznijmy od tego, że Instagram nie jest portalem randkowym. Dziewczyny raczej nie zakładają tam konta z myślą o poznawaniu nowych osób. Taka sytuacja ma dwa oblicza. Po pierwsze – jest trochę łatwiej, bo można kobietę zaskoczyć. Po drugie – jest trudniej, bo jak już wspomniałem – kobieta nie szuka tam z reguły nowych znajomości.

Warto również nadmienić, że kobiety, które mają bardzo dużą liczbę obserwujących, są praktycznie niemożliwe do poznania. Chyba że jesteś mniej więcej podobnym poziomie „sławy”. Social proof na Instagramie działa dokładnie tak samo, jak w klubie czy grupie znajomych. Nawet jeśli jesteś popularny, to i tak będziesz miał problem z przebiciem się do równie popularnej dziewczyny. Wszystko dlatego, że te najpopularniejsze otrzymują tony wiadomości każdego dnia. Piszą do nich marki szukające influencerów, a także zainteresowani mężczyźni. Jest zatem duża szansa, że kobieta nawet nie zauważy twojej wiadomości. 

Podryw na Instagramie – od czego zacząć?

Jeśli chcesz poznawać kobiety przez Instagram, to musisz mieć atrakcyjny profil. Świetnie, jeśli będzie on także popularny, ponieważ rozmawiamy na podłożu Social Mediów. Jasne, że ilość lajków w świecie realnym ma małe znaczenie. Natomiast chcąc poderwać dziewczynę przez insta, przenosimy się do świata wirtualnego. To trochę takie pole gry. Każdy ma swoją postać i im wyższy jej level, tym lepiej.

Profil powinieneś stworzyć mniej więcej tak, jak na Tinderze, a więc zwróć największą uwagę na zdjęcia. Zapomnij o niewyraźnych selfie w domu – niczym się nie wyróżnisz. Twój profil Insta ma przedstawiać cię jako ciekawego i atrakcyjnego mężczyznę. Zobacz, czym cechują się zdjęcia niektórych modeli z USA. Jeśli zrobisz profil przynajmniej w 50% na takim poziomie, to będzie świetnie.

Zwróć również uwagę na swoje BIO. Ma podobną zasadę co opis na Tinderze, ale jest treściwsze. Przykładowe BIO wygląda w sposób następujący:

instagram BIO

Krótki opis w pojedynczych słowach kim jesteś i czym się zajmujesz. Możesz również podać swoją miejscowość. Zadbaj o estetykę. 

Pierwsza wiadomość na Instagramie

Tutaj pojawia się problem, ponieważ nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że na Insta istnieje coś takiego jak „DM” (Direct Message). Przez co wielu mężczyzn komentuje dziewczynom zdjęcia, błędnie myśląc, że to jedyna forma kontaktu. Poza tym komentowanie zdjęć jest fatalnym pomysłem, bo robią tak wszyscy. Niczym się nie wyróżnisz, a jeszcze wyjdziesz na „creepy gościa”.

Najlepszym sposobem jest bez wątpienia „pingowanie relacji”. O co chodzi? Wytłumaczę od początku dla niewtajemniczonych. Na Instagramie jest coś takiego jak dodawanie relacji. Działa to na takiej samej zasadzie jak na Snapchacie i Messengerze. Jeśli w ciągu dnia chcesz się czymś podzielić ze znajomymi, to dodajesz sobie zdjęcie lub film do relacji, która zniknie po 24 godzinach. Jeśli dziewczyna, która cię interesuje, doda coś do relacji, możesz to skomentować. Żeby było jasne – taki komentarz jest widoczny tylko dla niej, otrzymuje go na skrzynkę DM. Odpowiadając na relację, przechodzisz od razu do Direct Message. Gdy dziewczyna odpowie, możesz pociągnąć rozmowę dalej. Ważne, żeby odpowiedzieć w ciekawy sposób, kontekstowo.

PRZECZYTAJ TEŻ:  Brak par na Tinderze - co może być powodem?

Przykładowo, dziewczyna dodaje zdjęcie z zeszłorocznych wakacji w Bułgarii z jakimś tęsknym opisem. Możesz odpowiedzieć na takie Stories następująco: „Byłem w Bułgarii 2 lata temu i właśnie mnie nostalgia złapała, jak zobaczyłem twoje Stories. W tym roku też miałem plan wyjazd, ale niestety ten wirus wszystko pokrzyżował. Ehh, kiedy to się skończy?” Gdy dziewczyna odpowie, po prostu kontynuujesz konwersację.

Sporo przykładowych rozmów zamieściłem w moim e-booku, dotyczącym podrywu w aplikacjach typu Tinder. Rady, które tam znajdziesz można z powodzeniem stosować na Instagramie czy Facebooku 🙂

Sprawdź jak prowadzić fajny i atrakcyjny profil na IG – zostaw mi follow ⬇️

Jak poderwać chłopaka na Instagramie?

W drugą stronę działa to dokładnie tak samo. Jeśli jesteś kobietą i chcesz poderwać chłopaka na IG, po prostu skomentuj jego Stories. Problem pojawia się wtedy, gdy druga strona wcale nie dodaje relacji. Wtedy pozostaje po prostu napisać tradycyjną wiadomość. W pierwszej wiadomości można skomentować zdjęcia lub coś, co przyciągnęło twoją uwagę.

Pamiętaj, że szansa na powodzenie takiego podrywu nie jest duża. Statystycznie musiałbyś wysłać wiadomość do 10 kobiet, aby przynajmniej jedna była zainteresowaną znajomością. A to i tak przy uwzględnieniu, że masz dobry profil. Lepsza skuteczność też jest możliwa, natomiast to już przy ultra popularności. Pisząc do dziewczyny przez internet, jesteś po prostu „gościem ze skrzynki na insta”. Możesz być super człowiekiem, z charakterem i pasjami, ale to nie zmienia tego faktu. Jesteś obcym człowiekiem i nie łatwo jest to zmienić.

podryw na instagramie

Sposób na Titanica działa podobno często, tylko proszę nie nadużywać.

 

Podryw na Instagramie – podsumowanie

Najważniejszy na Instagramie jest twój profil i zdjęcia. Insta to nie portal randkowy i kobiety raczej nie spodziewają się tam poznawać nowych osób. Ważne, aby to wszystko wyglądało naturalnie. Absolutnie najgorszą z możliwych opcji jest wiadomość „hej co tam?”. Przeglądałem również opinie na ten temat w internecie. Ze zdań użytkowników wyłaniają się dwie skrajności.

  1. Instagram jest dla ciebie wyjątkowo łatwym miejscem na podryw, pod warunkiem, że jesteś popularny i dobrze wyglądasz. Wtedy Instagram jest prawdziwym boostem w relacjach.
  2. Instagram jest dla ciebie wyjątkowo trudnym miejscem na podryw, jeśli niczym się tam nie wyróżniasz i toniesz w morzu podobnych użytkowników. Wtedy już lepiej zainstalować Tindera.

Jeśli się uparłeś to pamiętaj o następujących rzeczach:

  • zadbaj o zdjęcia na profilu,
  • dodaj treściwe BIO,
  • nie komentuj zdjęć dziewczyny / chłopaka,
  • odpowiedz na Stories jakąś kontekstową wiadomością,
  • nie pisz w nieskończoność – przenieś rozmowę na SMS-y lub doprowadź do spotkania.

Przypominam, że pisanie w nieskończoność jest najgorsze, bo nic ci to nie daje, a jedynie odbiera atrakcyjność. Spróbuj po czasie przynajmniej przejść na SMS-y. Wtedy twój status zmieni się z „gość ze skrzynki na Insta”, na „gość, któremu podałam numer”. 

A jak już dotarłeś do końca tego wpisu, to ja cię zapraszam do obserwacji mojego Instagrama. Jeszcze nie robię tam z siebie durnia, ale pod wpływem tej kwarantanny mogę wkrótce zacząć. Pozdrowienia!


Tinder Poradnik