Jak wyjść z friendzone? Czy to w ogóle jest możliwe? To pytanie zadają sobie głównie mężczyźni, ale zdarzają się także kobiety, które zakochały się w przyjacielu. No cóż, sytuacja jest trudna, ale możliwa do opanowania.

Co to jest friendzone?

Zacznijmy od tego czym jest friendzone. Mówi się, że pierwszy raz tego określenia użył Joey Tribbiani w serialu Przyjaciele w 1 sezonie, który był emitowany w 1994 roku. Do dziś serial jest niekwestionowanym mistrzem sitcomu i cieszy się ogromną popularnością. Joey używa tego określenia w 1 sezonie, gdzie jego przyjaciel Ross jest zakochany w Rachel, która traktuje go jak przyjaciela. Co więcej – Ross nie wykonuje żadnych poważnych ruchów w stosunku do Rachel i ta nawet nie domyśla się, że coś może być na rzeczy.

Joey właśnie wtedy informuje Rossa, że jest w Friendzone i może zapomnieć, że kiedykolwiek uwiedzie Rachel, jeśli dalej będzie robił to, co robi do tej pory. Ross stwierdza, że wcale nie jest w „strefie”, na co słyszy, że jest „mistrzem strefy”. Jeśli czytasz teraz ten wpis, to prawdopodobnie znalazłeś się w sytuacji podobnej do bohatera Rossa.

Jak trafiłeś do friendzone?

Do friendzone trafiłeś prawdopodobnie z dwóch powodów:

a) nie dawałeś kobiecie żadnych poważnych znaków, że jesteś nią zainteresowany. Nie wykonałeś żadnego poważnego ruchu – byłeś tzw. orbiterem.

b) od początku nie byłeś w typie danej kobiety i choćbyś stanął na głowie – nic z tego nie będzie.

Wielu z was ma problem szczególnie z zaakceptowaniem punktu b. Słyszałem nawet głosy, które starały się przekonać mnie iż „można poderwać każdą, tylko trzeba znaleźć sposób”. Gówno prawda przyjacielu. Nie można poderwać każdej, chyba, że jesteś pierdolonym Bradem Pittem. Wtedy możesz poderwać dużą większość, ale wciąż nie każdą (wedle zasady – na każdego kozaka znajdzie się większy kozak).

Natomiast punkt a) ma miejsce wtedy, gdy kobieta jest nastawiona do ciebie na zasadzie – „tak jestem chętna” lub „może”. Niestety ty nie wykonujesz żadnych kroków i stoisz w miejscu. Przychodzi inny pewny siebie facet i zgarnia ci ją sprzed nosa.

Zrozum, że kobiet nie uwodzi się „naokoło”. Nie. Kobiety uwodzi się „na wprost”. Chcesz być chłopakiem lub kochankiem i musisz jej to stopniowo okazywać. Niestety, gdy zachowujesz się jak kolega lub przyjaciel, to dziewczyna często myśli, że nic od niej nie chcesz. Po prostu kolejny kolega i tyle.

jak wyjść z friendzone

To twoja wybranka z innym facetem, teraz, w tej chwili. Podczas gdy ty zadajesz pytanie na forach – jak wyjść z friendzone.

Czy można wyjść z friendzone?

Tak, można. Tutaj jednak sytuacja kolejny raz rozbija się na kilka punktów.

a) można tego dokonać, jednak wymaga to dużych nakładów czasu i energii, które mógłbyś po prostu przeznaczyć na poznanie innej kobiety.

b) można tego dokonać i jest to stosunkowo proste, bo w ostatnim czasie bardzo zwiększyło się twoje SMV (Sexual Market Value – prestiż, finanse etc.)

c) nie można, ponieważ kobieta właśnie się zakochała, a ty jesteś bardzo „głęboko” w strefie przyjaźni.

Ja najczęściej odradzam wychodzenie z friendzone, bo nie ma to przełożenia na czas / energię. Jest to nieopłacalna operacja, a kobieta, którą próbujesz w ten sposób zdobyć, nie jest warta takich starań. Kobiet na świecie jest mnóstwo. Żadna z nich nie jest wyjątkowa. Im dłużej będziesz sobie to wmawiał, to tym głębiej będziesz wchodził w to bagno.

Jeśli jesteś zdecydowany, aby opuścić strefę przyjaźni i zdobyć „tę jedyną” – okej. Przedstawiam ci poniżej trzy kroki, które musisz wykonać, aby ten plan wypalił.

Jak wyjść z friendzone?

Przejdźmy do konkretów. Przedstawię ci poniżej kilka prostych kroków, które musisz podjąć, aby zwiększyć swoje szanse. Będzie cię to kosztowało trochę pracy – zarówno mentalnej, jak i fizycznej. Jednak w życiu nie ma nic za darmo i zwykle trzeba sporo się napracować, zanim zauważymy pożądane efekty. Sam również byłem kiedyś w takim położeniu, jednak jak to wszystko się skończyło opiszę na końcu tego wpisu.

krok 1 – zerwij kontakt

Pierwszy krok jest bardzo drastyczny. Jeśli jesteś w friendzone i twoja wybranka dała ci jasno do zrozumienia, że nic z tego nie będzie, musisz zerwać kontakt. Z tym, że zerwanie tego kontaktu powinno być całkowite. To nie może być tak, że za kilka dni do niej napiszesz. Zrywasz kontakt całkowicie, tak, jakbyś już nigdy miał się do niej nie odezwać. Ten krok jest bardzo ważny i jest podstawą do zmiany jej decyzji.

krok 2 – zmieniasz się, podnosisz swoje SMV

Zaczynasz nad sobą pracować. Musisz maksymalnie podnieść swoje SMV. Co za tym idzie, musisz pracować nad:

  • sylwetką – masz wyglądać jak Achilles. Kup trening, dietę i zacznij chodzić na siłownię.
  • finansami – masz poprawić swoje zarobki jak najbardziej jest to możliwe. Masz sobie sprawić ładne wnętrze i zainwestować w jakiś fajny samochód. Albo zainwestować kapitał, żeby kasa się zwróciła.
  • sławą – musisz stać się bardziej popularny. Sława może oznaczać np. wiele znajomości z kobietami / mężczyznami etc. Stań się bardziej socjalny, zdobądź znajomych.
  • możesz przeczytać mojego e-booka, który znacząco pomoże ci dokonać przemiany i zrobi z ciebie gościa, do którego twoja przyjaciółka zacznie czuć pożądanie (jeśli zastosujesz rady, które w nim podaję).

krok 3 – wchodzisz, cały na biało

Jeśli wykonałeś poprawnie powyższe kroki, to teraz czas na ostateczną bitwę. Musisz zaaranżować przypadkowe spotkanie z twoją wybranką, a twoja zmiana, powinna być pierwszą rzeczą, którą ona zauważy. W tej sytuacji zadziała siła kontrastu i kobieta będzie pod wrażeniem tego, kim się stałeś. Dobrze opisuje ten cały proces film pt. Just Friends (powinieneś go zobaczyć).

jak wyjść z friendzone

Serio, to on powiedział ci, że cię kocha? Haha. Pewnie teraz wpisuje w Googlach „jak wyjść z friendzone” i czyta blog Davida Durdena.

Jak się kończy wychodzenie z friendzone?

Jednak co dzieje się najczęściej po wykonaniu powyższych kroków? Automatycznie zaczynają w twoim towarzystwie pojawiać się atrakcyjne kobiety. Dlaczego? Bo atrakcyjny mężczyzna, (którym się stałeś) to towar deficytowy. Większość w społeczeństwie stanowią Janusze, zboczeńce, albo Sebastiany troglodyci. Więc, gdy w otoczeniu pojawia się atrakcyjny mężczyzna, kobiety zaczynają się nim interesować.

Osobiście uważam powyższe kroki jako chory plan, ale tylko jeśli ciągle idzie o zdobycie jakiejś przyjaciółki ze studiów, czy tam pracy. Jeśli powyższy plan zastosować do stawania się atrakcyjnym mężczyzną, żeby poznawać wiele pięknych kobiet – to jest to świetny pomysł.

Mam nadzieję, że przynajmniej w dużej części wyczerpałem temat pt. „jak wyjść z friendzone„.

Mógłbym napisać ci, że dasz radę, że musisz o nią walczyć! Ale prawda jest taka, że nie musisz. Możesz mieć takich kobiet na pęczki, a często będą to i ładniejsze i inteligentniejsze kobiety, które musisz po prostu poznać. Musisz sam przejść przez tę drogę i zdobyć bezcenne doświadczenie, żeby wrócić tutaj za jakiś czas i przyznać mi rację 😉 Jeśli potrzebujesz kogoś kto cię nakieruje – sprawdź zakładkę konsultacje.


Postaw mi kawę na buycoffee.to