Data publikacji: 5 stycznia 2018
Data aktualizacji: 15 stycznia 2019

Po świętach i sylwestrze przydałoby się trochę pobiegać i spalić te wszystkie kalorie. Dla tych którzy nie lubią biegać jest też alternatywa w postaci treningu w domu. A więc, jak spalić kalorie po świętach? 

W święta najlepiej odpuścić i jeść wszystko

Treningiem tym, jest już wspomniany na tym blogu trening typu HIIT, w którym przeplatamy szybkie tempo z odpoczynkiem. Kalorie nie są spalane bezpośrednio podczas treningu, ale już po jego zakończeniu.

Święta Bożego Narodzenia to piękny czas, w którym pozwalamy sobie na nieco więcej. I nie ma w tym nic złego. Sam nawet zachęcam do nie katowania się i stosowania diety iifym. Pyszne pierogi, karpie, makówki, moczki czy zupki grzybowe, nie mówiąc już o słodkościach potrafią nieco rozszerzyć nasz brzuch i dodać kilka zbędnych kilogramów. Jednak wszystko jest dla ludzi, a kalorie, które przybyły nam w święta, możemy łatwo spalić stosując trening HIIT / tabatę.

Mam tylko prośbę abyście nie świrowali i naprawdę przez święta odpoczęli. 23-26 grudzień to powinny być dni gdzie dajecie sobie na luz i zapominacie o dietach, treningach, a skupiacie się na rodzinie i najbliższych. Udział w wyścigu szczurów w święta bożego narodzenia nie jest wskazany. Niektórzy mogą poszaleć nawet do sylwestra. Ja tak robię. Odpalam gry, jem pyszności i mam to wszystko gdzieś.

No dobra, to po tej wzruszającej przedmowie, przyszedł czas na konkrety.

Jak spalić kalorie po świętach i sylwestrze?

TRENING HIIT / TABATA

Postanowiłem nagrać przykładowy trening i wrzucić go na YouTube. Jedna seria tego treningu trwa trzy minuty. Składa się on z pięciu różnych ćwiczeń i krótkich przerw. Ćwiczenie wykonujemy przez 30 sekund bez przerwy, potem stosujemy 10 sekund odpoczynku i robimy kolejne ćwiczenie.

Trening ten może wydawać się prosty w wykonaniu, co jest zwodnicze. Tak naprawdę osoby niedoświadczone, mogą mieć duży problem z wykonaniem całej jednej serii. Dlatego biorąc się za tego typu rutynę, trzeba podejść do sprawy na poważnie, żeby nie zrobić sobie krzywdy.

Po jednej serii polecam odpocząć trzy minuty, po czym powtórzyć całą serię treningu jeszcze trzy razy. Za każdym razem odpoczywając między seriami trzy minuty.

Jak spalić kalorie po świętach – ćwiczenia

Ćwiczenia w tym treningu są stosunkowo proste i pobudzają do pracy całe ciało. Jest to więc trening typu Full Body Workout.

Ćwiczenie numer 1, to modyfikowane pompki, przypominające wspinaczkę górską z klaśnięciem.

Ćwiczenie numer 2, to po prostu wypady nóg na przemian lewa i prawa.

Ćwiczenie numer 3 polega na wyskokach z przysiadem, raz szeroko, raz wąsko

Ćwiczenie numer 4, to tak zwane krokodylki

Ćwiczenie numer 5, to nic innego jak bieg w miejscu.

Jeśli ktoś chce spróbować swoich siły może pobrać audio do treningu – link znajduje się w opisie filmu. Wtedy bez problemu możecie odpalić sobie trening na smartfonie i wykonać go w całości bez patrzenia na zegarek. Ten trening to dobra alternatywa gdy za oknem pada deszcz, a ty chcesz zrobić porządny trening w domu.

Teraz już wiesz jak spalić kalorie po świętach. Zapraszam do subskrypcji kanału jeśli jeszcze tego nie robisz. Daj potem znać jak ci poszło!

YouTube video