Tinder od lat budzi skrajne emocje. Niektórzy zachwycają się tą aplikacją, inni zaś polecają natychmiast ją odinstalować. Zdania są podzielone. Kobiety znajdują tam atencję, mężczyźni częściej bywają sfrustrowani, ponieważ algorytm Tindera ich nie rozpieszcza. Postanowiłem więc zapytać czytelników o to, co sądzą na temat Tindera.

Recenzje Tindera – instalować czy nie?

Na samym początku weźmy pod lupę opinię ogólną. Przez ostatnie kilka miesięcy przeprowadzałem małe badania dotyczące aplikacji, w której udział wzięło ponad 150 aktywnych użytkowników (mężczyźni, wiek 18-34). Odpowiedzi kształtowały się następująco.

tinder opinie

Jak się okazuje, większość badanych mężczyzn poleca aplikację w celu nawiązywania nowych znajomości z kobietami. Jednak spora grupa (41%) nie ma dobrej opinii o Tinderze. Takie rozbieżności wśród użytkowników są normą. Jakie są przyczyny, że spora grupa panów nie rekomenduje aplikacji z płomieniem?

tinder opinie

Jak się można było spodziewać, najczęstszym problemem mężczyzn jest trudność w doprowadzeniu do spotkania. Wymagania kobiet na Tinderze są często naprawdę olbrzymie i nawet jeśli komuś uda się zdobyć parę, to jeszcze nic to nie znaczy. Kobiety mają na aplikacjach randkowych gorącą linię 24/7 i tony wiadomości od zainteresowanych samców.

Jeśli nie umiesz sobie tego wyobrazić, załóż konto ze zdjęciami atrakcyjnej kobiety. Potem poczekaj kilka dni i zacznij przewijać pary. Gwarantuję ci, że praktycznie każde przesunięcie profilu męskiego w prawo, będzie kończyło się parą. Potem spróbuj odpowiedzieć na wszystkie otrzymywane wiadomości – nie ma szans. Piszę to, aby uświadomić wszystkich jak ogromna konkurencja jest na takich portalach. Wyróżnić się tam jest naprawdę ciężko, dlatego tak zawsze zachwalam naturalne sposoby na poznawanie kobiet (w slangu PUA – daygame / nightgame).

Tinder – opinie czytelników bloga i nie tylko

Czas poznać bardziej szczegółowe opinie na temat Tindera. Co mają do powiedzenia poszczególni użytkownicy? Wybrałem najciekawsze moim zdaniem wypowiedzi, aby pokazać dobrze każdą stronę tej aplikacji randkowej.

Użytkownik Tindera Kamil pisze: „Myślę, że Tinder jest jakąś alternatywą, szczególnie w tych zagonionych czasach. Nie jest to moje główne źródło poznawania kobiet, ale od czasu do czasu uda mi się tam kogoś poznać. Jednak jeśli miałbym bazować jedynie na Tinderze, to prawdopodobnie byłbym ciągle sfrustrowany. Kobiety tam są bardzo roszczeniowe, odpisują jednym słowem, a czasami dobrze prosperująca konwersacja po prostu się urywa. Ponadto ciągłe przewijanie par wciąga i czasami można stracić rachubę czasu. Także moja opinia to takie 50/50 – można mieć w telefonie, ale nie może to być zamiennik poznawania się na żywo. No i wiadomo, trzeba mieć dobry profil, wyróżniać się!”

Z kolei Marcel, który już odinstalował aplikację ma nieco inne zdanie: „Tindera byłem zmuszony odinstalować, ponieważ coraz trudniej poznać kobietę na tej aplikacji. Obecnie Tinder premiuje kobiety, których w aplikacji jest mniej – o czym Dawid już wspomniał wielokrotnie. Mężczyzn jest tam dużo i w dodatku są napaleni na wszystko, co się rusza. Dlatego też aplikacja każe płacić $ za każde najmniejsze nawet funkcjonalności. Algorytm początkowo szybciej łączy w pary, ale potem stopniowo zaczyna coraz rzadziej dobierać pasujące profile. Wreszcie widzisz, że twój profil polubiło ponad +99 osób, ale przewijasz kolejne profile i nic. Także jak dla mnie Tinder stał się okazją do żerowania na napalonych mężczyznach. Żeby nie być takim skrajnym poglądowo, dodam, że udało mi się wyjść z dwiema kobietami podczas korzystania z aplikacji. Niestety obie w rzeczywistości wyglądały co najmniej o 2 oczka gorzej niż na podrasowanych zdjęciach”.

tinder pary

Jeśli masz dobre zdjęcia i dbasz o siebie, to coś ugrasz!

Jak się jednak okazuje, Tinder może być całkiem dobrym sposobem na poznawanie kobiet, pod warunkiem, że spełnia się pewne kryteria.

Karol: „Jak dla mnie Tinder jest całkiem dobrym sposobem na poznawanie kobiet, ale to zależy, o jakiej kategorii kobiet mówimy. Ja wykorzystałem te wszystkie rady odnośnie do wyglądu i ciężko pracuję nad sobą od niecałych dwóch lat. Mam dobrą sylwetkę i niski BF, co oczywiście prezentuję na zdjęciach. Ponadto mam swoje pasje, całkiem dobrze radzę sobie na polu zawodowym i nie szukam stałych relacji. Nie miałem więc problemu z matchami, a trafiały się nawet pary z naprawdę ładnymi kobietami, które w aplikacji mogły dosłownie przebierać. Niestety bardzo szybko byłem zawsze pytany o wszystkie szczegóły – wykształcenie, firmę, stanowisko i brakowało jeszcze tylko pytań o długość przyrodzenia. Mnie takie ankiety na wstępie strasznie odstraszają.

Poza tym spotkałem się z kilkoma kobietami i były to zwykłe relacje koleżeńskie lub FWB. Jednak od razu zaznaczam, że jeśli ktoś ma oczekiwania, że znalezienie FWB na Tinderze jest banalnie proste, to radzę zejść na ziemię. Nawet świetnie wyglądający modele, muszą się trochę nagimnastykować, aby znaleźć match i zrobić z tego relację ONS. Dlatego ja również musiałem się trochę naprzewijać, napisać i nachodzić, zanim miałem rezultaty. Czytałem też twój poradnik o Tinderze, który sporo mi dał – szczególnie jeśli chodzi o text game i doprowadzanie do spotkania. Ale nie ma nic za darmo. Jeśli dbasz o siebie i masz dobre foty, ewentualnie jakiś ciekawy opis, to na pewno poznasz jakieś ładne kobiety. W pewnym momencie korzystania z aplikacji miałem Tinder Gold, dzięki temu też nieco szybciej poszło, ale ogólnie nie uważam, aby to była podstawa. Najważniejsza jest dobra prezencja.”

Skrajne opinie o Tinderze – co o tym myśleć?

Kto ma łatwiej na Tinderze? To pytanie retoryczne. Dla kobiet Tinder to kopalnia niekończącej się atencji. Jednak warto zauważyć, że kobiet na tej aplikacji jest mało, a wręcz ich ubywa. Słyszałem wielokrotnie opinie, że teraz każda kobieta ma już konto na Tinderze. To bzdury, które nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości. Zdecydowaną większość na Tinderze stanowią mężczyźni.

Badania z grudnia 2019 potwierdzają powyższe twierdzenia. Z aplikacji korzystało wówczas 78.1% mężczyzn i 21.9% kobiet. To OGROMNA różnica. Przykładowo – wyobraź sobie, że idziesz do klubu, w którym na jednego mężczyznę przypada 8 kobiet. Niezła byłaby to dyskoteka i pewnie chodziłbyś tam co piątek. Kobiet na Tinderze jest po prostu mało i dodatkowo mają ogromny wybór. Ta aplikacja w żadnym stopniu nie sprzyja mężczyznom.

Co więcej, kobiety na Tinderze są bardzo wybredne i rzadko przewijają w prawo. Aż 91% pań twierdzi, że przewija w prawo tylko te profile, które naprawdę im się podobają. Mężczyźni wręcz przeciwnie – zdecydowanie częściej przewijają w prawo wszystko, jak leci. Inne badania podawałem też we wpisie – co napisać na tinderze.

Tinder – opinie – podsumowanie

Jak widzisz, nie ma jednoznacznej opinii na temat Tindera. Wszystko zależy od oczekiwań i podejścia do sprawy. Od zawsze powtarzam, że jeżeli chcesz mieć tam wyniki to skup się na wyglądzie. Bo na czym niby miałbyś się skupiać w aplikacji, na której liczy się tylko wygląd zewnętrzny?

Polecam znaleźć złoty środek. Podoba mi się tutaj podejście Kamila, który używa Tindera sporadycznie. Najczęściej nowe znajomości nawiązuje na żywo, natomiast od czasu do czasu trafi się ktoś na Tinderze. Poza tym aplikację randkową można również fajnie wykorzystać jako motor napędowy do pracy nad sobą. Jeśli teraz nie masz za wielu par, to bierz się do roboty. Wróć za pół roku z lepszą sylwetką, fryzurą, zdjęciami i sprawdź, jakie będą efekty. Nawet jeśli nie będziesz miał się ochoty z nikim umawiać, to na pewno zainteresowanie płci przeciwnej wzrośnie. A to możesz potem wykorzystać do poznawania kobiet w „realu”.

I wreszcie na zakończenie – tonuj swoje oczekiwania. Jeśli naczytałeś się w otchłani internetu, że relacje opierające się na niezobowiązującym seksie są standardem, to mocno się rozczarujesz. Gdyby niezobowiązujący seks był dla mężczyzn łatwo dostępny, to każdy by to robił. Nie jest m.in. z tego powodu, że kobiety niekoniecznie dążą do relacji FWB i mimo wszystko wolą długofalowe związki. Dlatego radzę z rezerwą podchodzić do internetowych historii w tej tematyce. Szczególnie jeśli wydaje ci się, że para na Tinderze automatycznie oznacza poniższy obrazek.

tinder opinie


Postaw mi kawę na buycoffee.to